Wpis z mikrobloga

Cześć

Kupiłem działkę z zamiarem budowy domu i poprosiłem energetyke o przygotowanie umowy podłączenia.
Dostalem od nich umowe i czytam, ze warunkiem realizacji umowy jest przeslanie projektu zagospodarowania działki lub terenu.

Budowę domu chcę rozpocząć najwczesniej za 1-1,5 roku i na razie nie mam ieszcze finalnego konceptu.

Czy jak podlaczaliscie prad to operator wymagal od Was takiego dokumentu?
Czytalem, ze dokument musi byc przygotowany przez projektanta a to koszt 1-3k pln

Dzieki!
#dom #prad #energa
  • 11
  • Odpowiedz
czyli jakiś projekt zagospodarowania trzeba przedłożyć.


@RobinSchudl: Nie. No chyba ze przez projekt zagospodarwania rozumiesz projekt gdzie jest granica dzialki :P

Energetyki nie interesuje co robisz za przylaczem. Skladasz zapotrzebowanie na moc i pokazujesz gdzie maja Ci sie wpiac. jak przylacze masz na granicy dzialki to gowno ich obchodzi coi jak na tej dzialce se zbudujesz. Oni zronbili swoje - dostarczyli Ci prad do przylacza.
  • Odpowiedz
a jeśli linia jest napowietrzna to co?


@RobinSchudl: A co ma wspolnego linia napowietrzna z przylaczem? NIe podlaczysz sie do niej.

Jeszcze raz:

Wskazujesz przylacze NA GRANICY DZIALKI gdzie energetyka ma Ci dac prad. Tyle. Podlaczaja tam i reszta ich nie interesuje. na dzialce rob se co chcesz. Oni prad dostarczyli do przylacza.
  • Odpowiedz
poważnie?


@RobinSchudl: Powaznie. Co ma wspolnego linia napowietrzna... aaaa czekaj juz widze gdzie sie nie dogadujemy :)

Mozesz miec przylacze do domu "napowietrzne" albo "ziemne".
jak chcesz napowietrzne to logiczne ze masz pokazac gdzie bedzie dom.

OK Ja elektryk i dlatego z automatu przyjalem ze linia napowietrzna to linia se lecaca a nie przylacze do domu w powietrzu.

Dobra to jestesmy w domu :D

Jak chcesz miec kable zasilajace pociagniete do
  • Odpowiedz
no i git.


@RobinSchudl: :DD

@jed1 Wiec miras chyba sprawa wygada tak:
Jak chcesz druty z energetyki "napowietrzne" prosto do domu to oni musza wiedziec gdzie bedzie stal dom.

Jak chcesz zeby prac Ci pociagneli do "skrzynki" na granicy dzialki (a reszte ogarniesz se sam) to musza wiedziec gdzie stoi "skrzynka".

Chyba latwiej okreslic gdzie bedzie skrzynka niz dom. Jak sie koncepcja zmieni to najwyzej wiecej kabla bedziesz musial pociagnac :)
  • Odpowiedz