Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś przy szukaniu mieszkania do zakupu korzystał z usług pośrednika?
Po wielu miesiącach poszukiwań, tragicznej sytuacji na rynku nieruchomosci, kredytowcach bk2 którzy każdą rudere wywindowali w kosmos, spotkałem nawet konkretnego pośrednika i.
Twierdzi że ma dostęp do ofert off market i korzstając z jego uslug można tylko zyskać( ͡° ͜ʖ ͡°). Faktycznie coś takiego istnieje czy to zwykły scam? Tak to funkcjonuje że oferty najpierw lądują gdzieś na jakimś markecie dla pośredników, a dopiero idą na globalny rynek, gdzie jak twierdzi pośrednik, oferty są już przebrane?
Korzystał ktoś z usług pośrednika, i faktycznie wyszedł na tym dobrze- wyrwał fajną okazję, która nie była na otodomach, udało się zbić cene, czy jednak to zwykły scam i próba gry na emocjach+ wykorzystanie zmęczenia człowieka za 2-3% prowizji?
#nieruchomosci #kredyt #bk2



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: istnieje offmarket to oczywiste. W każdym mieście jest inaczej rozwinięty. W Krakowie jakoś to działa, moi klienci czasami oglądają mieszkania przed publikacją na rynku. Wiem że w Warszawie czy Poznaniu działa to jeszcze lepiej. Ale to wciąż 2-3 oferty dziennie max. w każdym metrażu/stanie/lokalizacji/cenie. Niekoniecznie będzie miał coś dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim powinienem doprecyzować. Z mojego doświadczenia małego z tymi pijawkami wynika, że teoretycznie masz szansę zobaczyć coś zanim wystawia na otodom itp ale raczej będzie tego mało. Oni nic nie trzymają w tajemnicy tylko dla klientów. Więc ja raczej bym olał. Ja jedna ofertę miałem niby off market ale ogólnie to nie to co szukałem i tak mi wciskał że w ogóle okazja w ciul, jak to wejdzie na otodom to w
  • Odpowiedz
@DomowyPaker mam doświadczenie z szukaniem mieszkania w Poznaniu, pośrednicy pokazywali czasem mieszkania których jeszcze nie było na otodomach ale i tak wkrótce się pojawiały. Czasami bywało też, że wspominali np "za miesiąc będzie gotowe". Ale już zdecydowałem się na takie gotowe i bez pośrednika
  • Odpowiedz