Wpis z mikrobloga

Siema, pytanko.
Mam obecnie pas tętna Garmin HRM-Dual, czy warto kupić wersję PRO ? Od dłuższego czasu monitoruje sobie różne parametry w Garmin Connect, na ten moment moja jedyna aktywność to jazda rowerem.
Z tego co zauważyłem, to nie nalicza mi minut intensywnej aktywności, z tego z względu że mój pas oprócz tętna nie obsługuje nic więcej.
Czy zmiana na wyższy model ma sens ? Możliwe, że pokusił bym się w przyszłości o inne aktywności niż sam rower
#rower #garmin #sport
  • 18
  • Odpowiedz
Z tego co zauważyłem, to nie nalicza mi minut intensywnej aktywności


@morfixnh: Ale do tego nie jest potrzebny pas do tętna. Do tego wystarczy Fenix co masz.

Czy zmiana na wyższy model ma sens ?


Z tego co piszesz to nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirekwirek właśnie sęk w tym, że jeżdżąc rowerem korzystam z edge, a nie zegarka, tego parametru edge nie nalicza, ani HRM-Dual, nie włączam aktywności na obu urządzeniach bo wtedy dubluje mi przejazdy na stravie..
  • Odpowiedz
, że jeżdżąc rowerem korzystam z edge, a nie zegarka, tego parametru edge nie nalicza, ani HRM-Dual, nie włączam aktywności na obu urządzeniach bo wtedy dubluje mi przejazdy na stravie..


@morfixnh: no ok, ale pytanie z innej beczki. Po co ci to jako minuty intensywnej aktywności skoro masz tą aktywność zarejestrowana?
  • Odpowiedz
  • 0
@mirekwirek no właśnie jeżdżąc na liczniku edge z obecnym pasem tętna mi tego nie liczy, przez co pułap tlenowy też się wogole nie zmienia, od 3k kilometrów stoi w miejscu
  • Odpowiedz
@morfixnh: A masz sparowany pas z Edge? Przyznam się, że mam Pro i jeżdzę z Edge 530 i liczy mi minuty aktywności. Ale żeby do tego był aż potrzebny Pro? Przecież te minuty liczy się na wykrywaniu tętna:

Zegarki firmy Garmin, które mają funkcję Intensywnych minut, mogą naliczać Intensywne minuty na dwa różne sposoby:

Tętno

Twoje obecne tętno jest porównywane do twojego średniego tętna spoczynkowego.

https://support.garmin.com/pl-PL/?faq=pNU9nnDzzGAHmEavp9rpY8
  • Odpowiedz
f6 i edge 530 do tego najtańszy pas z Ali


@qbicone: no właśnie przed pasem Garmina miałem pas Megane (czy jak to się zwie) i chyba też był ok. @morfixnh pogrzeb w ustawieniach, bo moim zdaniem zwykły pas Garmina powinien wystarczyć.
  • Odpowiedz