Wpis z mikrobloga

Mamy tu wielu ekspertów w tej dziedzinie, więc liczę na odpowiedź ;) Można uczyć się od razu programować aplikacje na Androida, czy wcześniej trzeba nauczyć się samej Javy? Mam na myśli to, czy nauka programowania aplikacji chyba będzie zawierała sama w sobie naukę Javy? Nie wiem, oświećcie mnie. Jeśli to ważne, to znam podstawy C++. Z góry dzięki :) (może przy okazji odpowiedzi od czego zacząć może polecicie jakiś kurs).

#pytanie #programowanie #android #java #pozdrowki
  • 15
@ireks: bardzo dobrze znam angielski, od razu pakować się w googlowskie? Potrzebuję być na początku zawsze tak poprowadzony za rączkę, żeby jak najszybciej znaleźć ekstremum swojej efektywności :)
@ppawel: dziękuję za sprawną ocenę mojej osoby, nie zrozumiałem tak dobrej porady od śmieszka... Muszę być kretynem zatem.

@ireks: zapomniałem podziękować za konretną odpowiedź i pomoc! Szacuneczek, dziękuję i pozdrawiam :)
@Wierszu: imho nie ucz się "programować na androida" sam się tak do tego zabierałem i kij wyszedł. Wyznacz sobie cel np aplikację opartą na api, nie wiem wolfram alpha liczącą coś tam i ją zaprogramuj - sposób 100 razy lepszy bo osiąganie kolejnych etapów daje dużo satysfakcji :)
@bazingaxl: umiem kupić w sklepie kafelki, czy to wystarczy, żeby zacząć się uczyć, jak wypoziomować podłogę i położyć kafelki zgodnie ze sztuką - > proszę czytać ze zrozumieniem, to już o pomoc i radę wtajemniczonych nie można zapytać?

@lol2x: dokładnie tak zamierzam zrobić, jednak chciałbym na początku poczytać nieco o zapleczu, żeby wiedzieć jak to się generalnie je ;)