Wpis z mikrobloga

Chciałbym skonfigurować wideodomofon tak, żeby nie działał w chmurze przez chińskie serwery (wiadomo) tylko w sieci lokalnej. Póki co tak działa, mam dwa komponenty:
Zakupiłem sobie wideodomofon #akuvox R20k i do tego ekran Akuvox C315
No i konfiguracja tam wygląda tak, że na elemencie zewnętrznym w konfiguracji podaję IP monitora, i jak ktoś naciska guzior to dzwoni na ten monitor. Jakbym miał dwa to bym podał dwa i by dzwonił do wszystkich naraz itp. No i teraz chciałbym w ten sposób sobie podłączyć telefon (też z sieci lokalnej). Da się takie coś w ogóle zrobić, czy trzeba kombinować z centralami SIP? Zastanawia mnie jak to się dzieje, ze stacja bramowa potrafi dzwonić na IP do klienta (monitora) - skoro tak potrafi to pewnie będzie potrafić też na telefon? Tylko musiałbym mieć pewnie jakąś apkę do odbierania takich połączeń. Zna ktoś?

No i ewentualnie plan B to chmura. Czy to jest bezpieczne w ogóle? Jak działają te wszystkie systemy #hikvision i #dahua ? Tam też trzeba mieć dostęp do internetu żeby z poziomu telefonu zobaczyć kto dzwoni?

#alexa #iot #smarthome #inteligentnydom #bezpieczenstwo #domofon #domofony #pytanie #pytaniedoeksperta #wideodomofon
  • 3
@kefas_safek udało Ci się coś może?
Ja na androidzie zainstalowałem aplikacje hikconnect
Dodałem urządzenie bramy jako lokalne ale niestety nie dzwoni, nie mogę otworzyć ... Ale za to mam podgląd z kamery Oo.
@kefas_safek: Mam kilka akuvox'ów i używam ich z normalnymi serwerami SIP które mają publiczny adres IP, numery w publicznej sieci i normalne wyjście "na miasto" czyli możliwość dzwonienia ale mam je u siebie w sieci. "Apka na telefon" aby działać używa tego samego serwera SIP a strumień video leci bokiem po rtsp. HIK i dahua działa po chmurach a te domofony tylko i wyłącznie po chmurach więc dla mnie to lipa