Wpis z mikrobloga

Biorę nowe auto za 140k w leasing w VW Bank, dostalem wycenę z pakietów ubezpieczeń z VW:
Ubezpieczenie pełne komunikacyjne 4139 zł (Allianz)
GAP RTI 3926 zł.(Autoprotect)

1. Czy lepiej wliczyc w ratę leasingową ubezpieczenia czy zaplacic osobno jednorazowo?
2. Czy na pierwszy rok opłaca się wziąć GAPa? Rozumiem że mogę sobie za rok kupić nową polisę z nowym GAPem?
#leasing #finanse @OptiFinance
  • 15
  • Odpowiedz
@spec_IT: Ten gap to drogi fest, zrobię Ci taniej:
2 lata 1400zł
3 lata 1800zł
4 lata 2400zł
5 lat 2850zł
Jeżeli planujesz jeździć dłużej niż okres leasingu, to gapa możesz wykupić na 5 lat, nie musi być na okres taki sam jak leasing.
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: Już się tak nie robi - leasingi rozbijają polisy w ramach kredytu kupieckiego, więc składka jest ZW/NP.

@spec_IT 4139 za SU 140k to 3%. Ani dużo ani mało - da się taniej, ale też jest całkiem uczciwą ceną. Pytanie w ogóle czy Ci VWL pozwoli na obce w 1 roku i czy znajdziesz coś lepszego. Co do GAP jak @makaron25 napisał - drogo i ten od VWL jest z SU
  • Odpowiedz
@spec_IT: Nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tam jest smarowane między importerem, tylko brać takie finansowanie i dziękować kupującym za gotówkę lub w innym leasingu ( )
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: Działam w tej branży 8 lat i znam procedury większości bankowych leasingów. Praktyki z doliczeniem VAT do składki za polisy w wiodących firmach odeszły już 3-4 lata temu. Oczywiście nie wypowiem się jak to wygląda w niszowych firmach lub w leasingach "fabrycznych", ale dominująca rynek grupa leasingów już dawno rozwiązała ten "problem" podatkowy. Pewnie można się z tym spotkać, natomiast sam osobiście nie widziałem takich faktur okresowych właśnie te kilka
  • Odpowiedz
@inzynier_robert dzięki za informację. Abstrakcyjne rozwiązanie, ale MBL nie należy do najlepszego wyboru. Pobierz też raport BIK, prawdopodobnie będziesz mieć wpisany leasing. A to krzywdzące np. przy staraniu o kredyt.
  • Odpowiedz