Wpis z mikrobloga

  • 15
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy jestem trochę fanbojem factorio ale myślę, że wypowiem się nie tylko w swoim imieniu. Nie podchodzą mi żadne gry factory 3d bo gra traci te wartości które właśnie w factorio są fajne: płynność, szybkość, determinizm, precyzje. Nie znam żadnego weterana factorio (no powiedzmy 2000+ godzin) który by się "przesiadł" na satisfactory albo innego klona ¯_(ツ)_/¯

Wszystkie 3d są dla casuali i próbują na sukcesie factorio ugrać sobie parę $ dla siebie.
  • Odpowiedz
2000+ godzin


@Semigod: To początkujący gracz który ogarnął kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio to w 100% się zgadzam, największą zaletą faktorio jest prostota. Nie da się wybudować(nie ma to sensu) dużych baz w 3d. Grałem w satisfactory oraz #dysonsphereprogram i szybko mi się znudziło. Jedynie #mindustrymi się podobało ale to całkiem inny poziom złożoności i wielkości gry.
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: no z tą grafiką to pojechałeś :P imho satisfactory wygląda o niebo lepiej

Nie znam żadnego weterana factorio (no powiedzmy 2000+ godzin)


@Semigod: no dobra, może nie mam 2000 godzin bo tylko 1600, ale uważam, że to też nienajgorszy wynik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i w satisfactory mam nalatane dobrych kilkaset godzin, uważam, że to też zajebista gra, ale pomijając fakt budowania fabryki i
  • Odpowiedz
@acidd satisfactory nie jest rzecz jasna złe, ja po prostu czego innego po grze oczekuję i factorio zostało bezkonkurencyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Semigod Moim zdaniem factorio, satisfactory czy dyson sphere program mają tylko jedną rzecz wspólną - budowa fabryki. Ty, będąc fanbojem factorio, wymagasz takich samych wartości w innych grach, co jest bez sensu.
Każda z tych gier daje inny rodzaj zabawy i satysfakcji, a nazywanie je klonami factorio to też przesada. To tak jakbyś powiedział, że np. PUBG to najlepszy battleroyal, a wszystkie inne to klony. Noo niestety albo stety, każda gra jest
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje masz oczywiście rację, mam ścisłe oczekiwania które spełnia mi factorio i inne gry do niego porównuję siłą rzeczy jeśli tematyka jest ta sama. To na pewno są dobre gry i mają swoich wiernych fanów, jednak w środowisku factorio nie spotkałem ludzi którzy by nagle po tysiącach godzin przesiedli się na satisfactory i uznali ja za lepszą. No ale racja, to różne gry więc trudno też porównywać. Zależy czego ktoś oczekuje (
  • Odpowiedz