Wpis z mikrobloga

#united #pilkanozna Fani United i nie tylko. obejrzyjcie sobie to https://www.youtube.com/watch?v=qWzX2MeJyZc

Jak Kagawa może nie grać, czasami jako jedyny myśli na tym boisku. Już nie pierwszy raz jak po jego wejściu z ławki atak się rozbujał, ale nie według Moyesa od początku musi grać drewno Clev, zapewne tylko dlatego bo jest Anglikiem.

Wkurzę się i to bardzo jak Japończyk wyleci w lato, a zostaną takie drewna. Może i lepiej dla niego, ale ciężko to przyznać ten klub marnuje jego talent. Nie cierpię Moyesa, jego wybory personalne są tak do d--y.

Kolejną sprawą jest Young na tym filmie, w głowie mi się nie mieści, że grając w takim klubie koleś nie patrzy gdzie dośrodkowuje, to jest tak żałosne, że nie ma na to słów. Dlaczego oni jeszcze grają. Zaha poleciał na wypożyczenie, a na 100% grałby lepiej od Younga. #gorzkiezale
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_legenda: no, myślałem że taki Young tylko w końcowej fazie koncentruje się tylko na piłce, a on nie wie gdzie kto stoi od początku. Nic dziwnego, że później ma 0% skuteczności, jak tak można.

Dlaczego oni nadal grają uparcie skrzydłami, przecież to nie ma prawa się udać, odwalając takie coś.
  • Odpowiedz
@Theos: jasne, przecież można go zastąpić grając innym ustawieniem, to jest to d--y jak widać. Dlaczego by nie spróbować grać:

RVP

Mata Kagawa Rooney (tych trzech z ciągłą wymianą
  • Odpowiedz
@Amadeo95: problem z Fellainim jest taki, że jest on bardzo kiepskim środkowym pomocnikiem, takim na #6.

Największy "szał" robił Belg jak grał jako ofensywny pomocnik...
  • Odpowiedz
@Amadeo95: też zauważyłem że Carrickowi lepiej się gra z Kagawą. Kiedy Michael stoi na środku z piłką i nie ma komu podać, to podbiega Kagawa ściągając przy okazji jednego albo dwóch rywali, wymienia z Carrickiem 1-2 krótkie podania z pierwszej piłki, otwierając tym sposobem przestrzeń przed rozgrywającym, w którą często wchodzi dobrze czytający grę Rooney.
  • Odpowiedz
@footix: swoją drogą stwierdzenie "gdyby Rooney chciał" jest dosyć groteskowe nie? ciekawe czy Mojsze musi go pytać przed meczem czy podoba mu się ewentualna pozycja na boisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jestem_legenda: za Fergusona to na skrzydłach grał Ronaldo, Giggs, Nani a Valencia miał kosmiczną formę jak na swoje możliwości więc wiesz...
  • Odpowiedz
@Puccini: Brzmi strasznie groteskowo. Z drugiej strony jesteśmy w dziwnej sytuacji. Ostatni piłkarz z "genem United", który oficjalnie dwukrotnie chciał odejść, w innych przypadkach Ferguson takich gości sprzedawał, Rooneyowi uległ, Moyes też uległ. Zresztą gdyby pokusić się o analizę ostatniego roku, możnaby snuć wiele ciekawych analiz.

Kiedyś Ferguson powwiedział, że w wieku 30lat widziałby Rooneya w drugiej lini. IMO to naturalna pozycja dla takiego piłkarza. Niestety Alexowi nie udało się
  • Odpowiedz
@footix: wydaje mi się, że gdyby Fergie pracował nadal to Rooneya w klubie już by nie było. Moyes nie mógł sobie pozwolić na samym początku na pozbycie się teoretycznie najważniejszego człowieka w składzie, pozostaje pytanie czy to wychodzi na dobre czy raczej na złe.

Ja od dłuższego czasu nie dostrzegam w Rooneyu niczego ciekawego ale jestem zdecydowanie nieobiektywny bo od jego pierwszego wybryku traktuje go jako przepłaconego i przehajpowanego najemnika.
  • Odpowiedz