Wpis z mikrobloga

Mieszkam na Śląsku i niestety ale chcąc nie chcąc mam kontakt z rylami... młode chłopaki po 25, 30 lat a umysły tak zmanipulowane i ograniczone...
Wg nich trzeba głosować na PiS bo Tusk kopalnie zamknie. Zero refleksji nt. rentowności kopalni, zastanowienia się czy sami by prowadzili firmę jeżeli trzeba dokładać do interesu, nieważne, tusk nie doł a oni przynajmniej dali. Nie interesują ich inne kwestie społeczne, gospodarcze... xD

Argument, że program pisu pt rozdawanie kasy, dodruk pompujący inflację, faworyzowanie emerytów, #!$%@? ludzi pracujących + straszenie Tuskiem i Niemcami nie jest zbyt przekonujące powoduję zawieszenie systemu i reset do ustawień fabrycznych pt. "Tusk chce zamknąć kopalnie" xD

#wybory #bekazpisu #gornictwo #polityka
  • 60
Na ten moment JSW jest na plusie. Ale jak było 10 lat temu? Dostawali kupę dofinansowania z publicznych pieniędzy aby utrzymać te kopalnie przez kilka dobrych lat. Teraz mają miliardowe zyski - myślisz że spółka oddała to co dostała? Nie, wypłacali premię rylom i zarządowi, mimo że dla takiego ryla nic się nie zmieniło, jak machał łopatą tak macha dalej łopatą xD a w zarządach siedzą pisiurskie aparatczyki


@luke-dolla7: 10 lat
@CodexGigas
Ja wiem że tak było, ale nie było żadnego papierosa, po prostu jeden odklejeniec upatrzył sobie słabszego i się znęcał psychicznie. Żeby było śmieszniej, zwolnili go ale po 2 miesiącach już był spowortem przyjęty. #!$%@? kolesiostwo
@luke-dolla7: ja tego nie popieram, ale gornikom sie w sumie nie dziwie - maja stale podwyzki, bonusy, a jak cos im sie nie spodoba to szybko sie zbiora, pojada do warszawy na protest i od razu dostaja to co chca
mysle, ze wiekszosci nie obchodzi fakt, ze te kopalnie nie sa rentowne
Jak norod polski doklada sie do gornictwa ? Czlowieku jeden z drugim kopalnie sprzedaja wegiel do elektrowni / elektrocieplownii po zanizonych cenach zeby Polacy mieli tani prad i cieplo w domach.


@CodexGigas:

Jeden rok! JEDEN rok w całej III RP kiedy ceny węgla wywaliło w kosmos i już słyszę jak mnie górnicy ratują.

A potem dostają "dodatek inflacyjny" bo w sklepach drogo...
  • 0
@Tytanowy górnik w założeniu, w PL, kojarzy się z wunglem, czyli większość jest nierentowna. KGHM to też kopalnie ale surowiec i rynek inny.

Zapytaj na ulicy co kopie gornik
@graf_zero: dobrze poczytaj bo caly czas .. bylo to za czasow SLD, PO i PiS caly czas sprzedaja ponizej kosztow.. wiec nie szkaluj jak nie masz racji ;) poniewaz wladza uwazala / uwaza ze wegiel nalezy do calego narodu bo lezy na polskiej ziemii i trzeba sie nim dzielic ;;) wiec sie dziela.. i tyle w temacie..

Ps. Moze dopiero teraz o tym przeczytales jak wywalilo ceny w kosmos ale od
@graf_zero: glupie koszty to mozesz powiedziec do kierowcy tira bo tylko zatankuje, amorotyzacja i ubezpieczenie.

Nie masz pojecia ile ludzi pracuje zeby wydobyc wegiel nie masz pojecia jak ciezka i niebezpieczna jest to praca nie masz pojecia jak pozniej gornicy choruja na pylice czy reumatyzm bo po kolana sa w wodzie i posilki jedza razem ze szczurami.

Wg. Twojej teorii to czemu Polska nie kupuje za granica wegla ? Czlowieku nie
@luke-dolla7 A ja znowu powiem z drugiej strony. Pracuję w państwowym przedsiębiorstwie w samym centrum Śląska, gdzie pracuje mnóstwo byłych górników i absolutnie ani jeden nie jest za PiS. Co prawda większość z nich to wykształceni ludzie po studiach...
@graf_zero: zartujesz ? Niemcy tak wojowali i co ? Otwieraja nowe kopalnie ...

https://www.wnp.pl/energetyka/niemcy-wracaja-do-elektrowni-weglowych-z-poparciem-ekologow,616835.html

a tutaj wysiedlili cala wioske pod kopalnie wegla brunatnego co doskonale wiemy jest kilka razy bardziej zanieczyszczony niz kamienny..

https://noizz.pl/ekologia/niemcy-kopalnia-ma-zastapic-wies-luetzerath-aktywisci-zapowiadaja-jej-blokade/l4j2l4y

Co wiecej proces spalania wegla w elektrowniach i ec rozni sie od tego co bylo 50 lat temu tzn. wystarczy spojrzec na Jaworzno jak zbudowali najnowoczesnieszy blok weglowy w Europie gdzie maja flitry do odsiarczania etc i
@graf_zero: zauwazyles pierwszy link ? Tam jest o kamiennym akurat ;) Co wiecej nawet Francja mimo iz jest naszpikowana Elktrowniami atomowymi otwiera kopalnie wegla kamiennego :D taki o to mamy klimat.. ale musze im przyznac ze dobrze wam piora mozgi ;)

Taka ciekawostka wiesz ze temperatura ziemi sama wzrasta bo taka jest natura .. wiesz ile paliwa kopalne w tym wegiel i olej wydzielaja co2 do atmosfery rocznie ? 4% XD