Wpis z mikrobloga

#tvpis #bekazpisu

Jestem normalnym, szarym, niewyróżniającym sie obywatelem Polski. Jedno z rzeczy która sobie zycze po wyborach oprócz odejścia pisu od jakiejkolwiek wladzy to pozbawienie pracy pisowskich pachołków z tzw publicznej telewizji. To oni tworzą rzeczywistość, to oni polaryzują, to oni są na usługach nowogrodzkiej. Pozbawili polakow możliwości oglądania rzeczywistości takiej jaka ona jest. Za czasów Tuska telewizja rozliczała polityków partii rządzącej jak i opozycji.
  • 21
@illmatic: wlasnie o tym pisalem
wkleje tez tu

wykopki pamietacie, ze za rzadow platformy w tv i radio publicznym byli non stop dziennikarze pro pisowscy
jan pospieszalki mial wlasny program w tv, podobnie ziemkiewicz, wildstein to byl prawie codziennie zapraszany, no i mazurek

mowie o tym, zeby pokazac cos, co obecnie jest niemozliwe, predzej by pieklo zamarzlo, niz pis pozwolilby jakiemus pro opozycyjnemu dziennikarzowi miec jakis program. Powiem wiecej, wystarczy, ze
Podatki mogę płacić na Polskę, nie na partię jakiegoś mlaskającego z*eba z 30% poparciem i mafijną, klientelistyczną organizacją szczekającą na każde jego skinienie - cynicznie, dla pieniędzy.

Z 30% poparcia połowa wynika z wtłaczania parszywej, Goebellsowskiej propagandy do głów łatwych do manipulacji ludzi. Wielu z nas ma takich w rodzinach.

Ściek propagandowy TVP jest do wyłączenia natychmiastowo, jako najwyższy priorytet po odzyskaniu kontroli nad państwem przez Polaków.
@komentator_2020: myślę, że PiS przekroczył granicę z TVP, nic się nikomu z tego powodu nie stało, więc teraz niezależnie czy PO czy PiS wygra, jeśli rząd będzie zbyt silny to będą traktować TVP jako tubę partyjną.
Czy jedna partia czy druga wygra będziemy zasuwać na ten ściek i płacić pod przymusem z podatków
publicznej telewizji. To oni tworzą rzeczywistość, to oni polaryzują, to oni są na usługach nowogrodzkiej. Pozbawili polakow możliwości oglądania rzeczywistości takiej jaka ona jest


@illmatic: Czy ja wiem? Są inne media tradycyjne i przede wszystkim net. Jak ktoś bazuje w 2023 roku swój światopogląd na jednej stacji telewizyjnej to zasłużył na życie w bańce. Mi się nie podoba inny aspekt - parę lat temu wydawało mi się że tv jest publicznie
@illmatic: Jesteśmy 8 lat po tych wyborach, dzisiaj afera nie są ośmiorniczki za kilkadziesiąt złotych a kwoty rzędu miliardów złotych! Zamiast rzekomego powiązania PO z Amber Gold mamy obstawione zarządy SSP miernymi ale wiernymi, bo zlikwidowali konkursy! Telewizja publiczna, która za czasów PO pokazywała praktycznie każda ich aferę, dzisiaj wyrzuca pracowników za nie przychylne zdanie o PiS, a sama stała się tuba propagandową. Na dodatek TK nie istnieje, prokurator generalny to
@illmatic: Też bym tego chciał, ale rzeczywistość jest taka, że jak zarabiali po 50 tysięcy miesięcznie to już sporo kasy odłożyli/zainwestowali + przy odejściu na pewno wezmą duże odprawy. Poza tym pis już tyle nakradł i ulokował w spółeczkach, kościele, redakcjach, że nawet jak odejdą od władzy to takie dziennikarskie śmieci będą miały miękkie lądowanie.
@illmatic: Ja to bym chciał, żeby funkcjonariusze Adamczyk, Holecka i Lewandowska jeszcze przez pół roku pracowali i musieli recytować materiały uderzające w PiS a najlepiej relacjonować aresztowania i stawiane zarzuty Sasinom, Obajtkom itd. tak, żeby elektoratowi przepalały się styki pod kopułami. A potem rozwiązanie umowy, kop na do widzenia i kariera w toruńskiej rozgłośni.
@illmatic: w jednym z podcastów mówili, że jedną z rozważanych opcji jest zabranie dofinansowania i ogłoszenie upadłości. To z kolei oznacza zwolnienia grupowe. Byłoby wspaniale, gdyby pisowscy funkcjonariusze musieli na koniec przeczytać oświadczenie, że przez ostatnie 8 lat tworzyli propagandę piorącą mózgi Polaków i okłamywali ich bez mrugnięcia okiem.
@illmatic oczywiście że tak, każdy niewinny człowiek gdy policja wbija Ci na chatę idzie do łazienki i strzela sobie w głowę, przecież to oczywiste. Ośmiorniczki? Myślisz że to by kogoś obchodziło gdyby nie zamrożenie pensji w budżetówce na 3 lata? Później zdziwinienie że nauczyciele itp zarabiali mniej niż rynek. Ja mam nadzieję że żadna ze stron nie uzyska większości, a rząd ja ma być to niech będzie zadaniowny, niech nad każdą ustawą