Wpis z mikrobloga

Zawarliśmy koalicję z PISem żeby odsunąć faszystowską Konfederację od władzy


@mocherowemajty: Nie no, nawet po Lewicy nie spodziewałbym się że powiedzą coś tak głupiego jak to że razem z PiSem odsuną od władzy konfederacje xD
@mocherowemajty: I co Ci to da, skoro w mailach z 2020 roku było dogadanie się? Pominę fakt przyjmowania spadochroniarzy z PiSu na listy wyborcze i podobne założenia światopoglądowe obu partii (tylko gospodarczo się różnią, ale też nie wszyscy).
a pomyśl chwilkę, po co przejmować ludzi z pisu gdyby planowali koalicję pis+konfa? Błąd logiczny.


@mocherowemajty: Błędem logicznym jest też sytuacja na odwrót. Po co Konfie spadochroniarze z PiSu, którzy nawet programowo nie są tożsami?

Natomiast jeśli zakładamy jakieś konszachty na linii PiS <-> Konfa to możliwości jest mnóstwo. Ot zwykły gest - nie mamy ludzi na obsadzenie stanowisk, to przyjmiemy od Was. Może chodzić też o renomę tych osób (chociaż
Siarkowska


@fervi: to samo dlaczego Agrounia wzięła głupiutką Magdalenę Srokę - jeden poseł więcej w trwającej kadencji.

Szansa na reeklcję 0.00001%. Siedlce są skrajnie pisowskie, w 2019 75% zgarnęli, a konfa miała tam ZERO! Nawet jedynaka w tym okręgu to jakiś Sebek. Na czwórkę dali Sośnierza i realnie tylko on jeden ma tam jakąś szansę.
https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/okreg/18
Pobierz mocherowemajty - >Siarkowska

@fervi: to samo dlaczego Agrounia wzięła głupiutką Magd...
źródło: Screenshot 2023-10-01 at 20-52-23 Kandydaci w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 r
@mocherowemajty:
No ok, i podejrzewasz, że zagłosują na "partię" (ludzie) czy na osobę. Bo podejrzewam, że ludzie ogólnie głosują na partię. Sam jak kiedyś głosowałem na KNP, to głosowałem na partie, a nie na osobę. Podejrzewam więc, że to wizerunkowa wpadka, a nie szachy 5D. Ale mogę się mylić
@fervi: listy trzeba wypełnić, choćby słomą a parytety też się same nie zrobią.
Głupie ludzie i tak zagłosują na jedynkę ze 'swojej' listy. Nawet zasad udziału w głosowaniu nie znają. Do demokracji to trzeba dorosnąć