Wpis z mikrobloga

  • 0
@mariusz5891: ale to rozumiem że musisz złożyć te dyspozycje i ile musisz czekać, i wtedy ta nadpłata musi iść osobnym przelewem niż rata kredytu? Powiedzmy że mam rate 2800, i chciałbym nadpłacic 700zł to nie mogę przelać po prostu 3500, tylko najpierw 2800, potem dyspozycja i potem 700?
  • Odpowiedz
  • 0
@mariusz5891: ok dzięki za odpowiedź, po prostu nie mam jeszcze konta w pekao i nie wiem jak to wygląda, dzięki :)

swoją drogą, rata kredytu sama się pobiera z konta czy też trzeba coś tam klikać co miesiąc i pamiętać o tym?
  • Odpowiedz
  • 0
@mariusz5891 a można przelewać środki z innego konta na które przychodzi moje wynagrodzenie?

Mam na myśli: wypłata przychodzi do XXX, z tego banku XXX przelewam do pekao
  • Odpowiedz
  • 0
@Forgiveno oficjalnie jest tak, że musi być 2x rata wpływów z tytułu wynagrodzenia, ale czytałem, że ludzie też niby przelewają z innego konta taką kwotę i też jest ok

Osobiście wolałbym wypłaty przyjmować na inne konto, a tego pekao używać tylko do kredytu
  • Odpowiedz
@G123 właśnie tez mam taka sytuacje. a co w przypadku np utraty pracy a na innym koncie mam powiedzmy 100k i chciałbym przelewać na drugie konto w celu spłaty? oni to jakoś weryfikują? mogą potencjalnie problemu ronić?
  • Odpowiedz
  • 0
@Forgiveno wydaje mi się, że chyba wystarczy 2x rata w jednym przelewie i w sumie tyle ich to będzie obchodzić, ale jak będę się widział z doradcą to dopytam
  • Odpowiedz