Wpis z mikrobloga

Pytanie do loży ekspertów od #trawnik #ogrodnictwo
Trawnik dwuletni ładnie utrzymany regularny koszony i opryskiwany. 6 tygodni temu nawieziony jesiennym.
Czy to dobry plan przygotowania do zimy.
Ostatnie nawożenie jesiennym dzisiaj. Barenburg late.
Dodatkowo posypie mączkę bazaltową ok kilo na 10m za dwa tygodnie.
Jak już zrobi się naprawdę chłodno zamierzam na trawnik rozrzucić granulowany obornik bydlęcy oraz granulowany kompost.
Kosić obserwować. Nie wertykulowac?

A na wiosnę szybki start ;)
  • 14
Ten obornik trochę bez sensu. Jak nie przemieszasz z glebą azot się ulotni


@Cauliflower: Też sypie i nie mieszam w miejscach w których sie nie da. Wabi dżdżownice, one go wciągną wgłąb i przerobią na humus. Imo azot z nawozów, obornik żeby poprawić strukture gleby
@Cauliflower: mączka ponoć uzupełnia mikro co w sztucznych nie ma.
pH sprawdzę ale wychodziło mi koło 6.5 na wiosnę. Mała ilość też żeby po dużej ilości sztucznych odkwasic.
@Niewiemja taki też mam zamyslnz obornikiem kosztuje to grosze a nawet jak cześć przez zimę się wciągnie w glebę to liczę że długoterminowo będę miał żywa ziemię
Trawa nie będzie koszona na 3cm. Nie mam idealnie równo i już na 5.5 gdzieniegdzie kosi
@wielowitamin Z tą mączką w wielu miejscach czytam na co to ona nie dobra a żadnych opracowań nie ma. W sumie nie wiem czy to na metale ciężkie jest badane. Nawozy sztuczne nie zakwaszają jedynie są też w formie chlorkowej. Więc lepiej bezchlorkowe kupować.
Co do obornika jak dawaleś biohumus, emy i jeszcze dasz kompost to ten obornik bym jakimiś bakteriami zastąpił ale to już mój wymysł.