Wpis z mikrobloga

Polacy na emigracji zarobkowej- po pierwsze wstyd mi za was, pod drugie wam współczuję.
Naprawdę jak można się tak poniżać, by na długie lata jechać pracować do innego państwa, nawet jak ktoś ma tam najlepszą robotę za mega kasę, a ci co mają jakieś g..no prace to zupełnie masakra. Nigdy nie będziecie u siebie i nigdy, przenigdy, was nie uznają za Holendra, Niemca czy Norwega lub Anglika, zawsze będzie obcy, nawet za kilka pokoleń. Pamiętam jak mówili starsi Państwo, polski żołnierz z żoną (akurat ich emigracja jest usprawiedliwona tymi czasami wojny), że mieszkają już prawie całe życie w Anglii, ale i tak czują się obcy i "dyskretnie" traktowani są jako obcy.
Powinniście mieć odbierane obywatelstwo polskie, jeśli ktoś kilka lat mieszka poza Polską ze względów zarobkowych. Dobrze powiedział o was burmistrz Rotterdamu (w konktekście wyzyskiwania emigrantów w Holandii): "Kanały Rotterdamu dla niektórych lepsze niż ulice Warszawy". Wolicie łazić w kanałach wśród szczurów niż żyć normalnie w Polsce i budować lepszą Polskę. Masakra po prostu. Jeszcze tyle patologii tam, że wstyd się odezwać po polsku jak was spotykałem w Holandii czy Anglii czy Norwegii, zawsze jakaś siara- a to kradli w sklepie w Anglii, a to jakieś "buraki" w Holandii, same k...wy lecą czy na budowie w Reykjaviku czy nawet hołota w parku narodowym w Szwecji, gdzie wszyscy są mega cicho podziwiają przyrodę, a tam nagle jakieś "k...wy" po polsku na cały głos, czy awantura po polsku- baba z chłopem w sklepie z telefonami komórkowymi w Norwegii, że sprzedawca był w szoku jak na to patrzył. Z drugiej strony to akurat jeden plus tego stanu rzeczy, że największe często wyjechału stąd.

#polska #migracja #polityka ##anglia #londyn #norwegia #holandia #szwecja #ciekawostki #nauka #swiat

Napisy w Holandii w sklepie, ciekawe czemu z tylu narodów świata, mieszkających w Holandii napisy po polsku akurat....
Pobierz nowyjesttu - Polacy na emigracji zarobkowej- po pierwsze wstyd mi za was, pod drugie ...
źródło: 1524299745_j1r1zo
  • 3