Wpis z mikrobloga

Nie śledzę polityki i każdej partii.
Ale uważam że pójście na wybory to patriotyczny czyn i obywatele danego kraju powinni glosowac.

Tak po krotce ktoś przedstawi co partie soba reprezentują i jaka jest najbardziej obiecująca / rozsądna decyzja na kogo warto oddać głos w najbliższych wyborach parlamentarnych?

#polityka #wybory
  • 11
@lokomotyva: Lewica chciała by wszystkim zrobić laskę, nawet jak nie chcesz, w dodatku w wymyślnych pozycjach w których nie będzie Ci wygodnie.
Trzecia Droga walczy o to by mieć głos w sejmie i to wszystko co mają do zaoferowania, swój głos bo do realnych działań nie będą zdolni.
O bezpartyjnych można mówić że jest to przystawka do pisu złożona z posłów którym pis się nie podoba (albo nie chcą być z
@lokomotyva:

Jeśli jesteś katozamordystą, szurem, masz 18 lat, lubisz w dużej mierze pis - konfederacja
Jeśli jesteś skrajnym lewicowcem - lewica
Jeśli jesteś zrównoważonym człowiekiem, prawdopodobnie będzie to centrum - KO
Jeśli bardziej w prawo albo pis zaszczepił w tobie awersje do tuska - Droga bez powrotu
Jeśli jesteś pisowcem - pis, bezpartyjni

easy
@wiedzmy: ja żadnego zdania nie mam w sumie o władzy bo tu nie ma co komentować, pamiętam słowa naszego premiera o Polakach jak się ładnie wypowiedział i miskach ryżu i mi tyle wystarczy. Po prostu chce aby mój głos poszedł na coś co może mieć jakiś wpływ ku lepszemu a nawet nie wiem czy jest jakiś sensowny kandydat wśród tych partii.
@aarahon: a grom jasny wie jakie pogody mam ja zawsze uważałem że nie da się tego określić bo to chyba ktoś powinien wywiad przeprowadzić i spytać o każdą dziedzinę moje zdanie w tym temacie. A sprawdzę co to takiego dziękuje!
a grom jasny wie jakie pogody mam


@lokomotyva: najprościej to sprawdzić zadając pytanie - czy wierzysz w jednostki wybitne które poprowadzą całe społeczeństwo.

Osoba o poglądach lewicowych powie że nie, prawicowa osoba powie że tak.
Lewak powie że on sam wie jak poprowadzić społeczeństwo ale głupole nie chcą go słuchać, prawak powie że zna takich i chętnie przekona innych żeby za nim poszli.
Tylko pytanie na ile to wiarygodne


@lokomotyva: to jest na tyle wiarygodne na ile ważne są dla Ciebie kwestie które tam poruszali. Jeśli nie chcesz zaostrzenia prawa aborcyjnego to nie głosuj na konfederację, jeśli nie chcesz łapówkarstwa i kolesiostwa nie głosuj na pis, jeśli nie chcesz kogoś nieokreślonego nie głosuj na bezpartyjnych, jeśli nie chcesz kogoś bez charakteru nie głosuj na KO, jeśli nie chcesz skrajnych poglądów nie głosuj na Lewicę,
@aarahon: ja nie lubię rozdawnictwa obecnego rządu, niech po prostu przestaną zabierać a nie oddawać procent tego później. Chce państwa bezpiecznego. Aborcja powinna być legalna i bezproblemowa bo są różne sytuacje. Związki partnerskie? Mnie nie interesuje kto z kim co robi bo to ich sprawa tylko aby dzieci nie krzywdzić przy tym w żaden sposób.

Za dużo pisania w sumie by było aby na każdy temat się określić a podjąć wybir
@lokomotyva: cóż, wielu by chciało żebym publicznie przekonywał innych do swojego wyboru bo by wyszło że mieli rację i mogą mnie dalej obrażać. No ale taki nie jestem i szanuję każdy wybór o ile jest przemyślany, szanuję głos oddany nawet na konfederację bo to jest istota demokracji.