Wpis z mikrobloga

#remont
Nie wiem skąd wy bierzecie te ceny za wykończenie pod klucz rzędu 2-3 tys/m2.Dzisiaj dzwoniłem do firmy zajmującej się wykończeniami mieszkań z rynku pierwotnego.CAŁKOWITA cena brutto czyli robocizna+materiały to 980 zł/m2.Średnio robią za 1200 zł/m2 na dobrej jakości materiałach.

To są ceny WROCŁAWSKIE,czyli i tak większe niż w innych miastach.
  • 6
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Ludzie sobie do tego liczą jeszcze płytki, panele, meble itp. Wtedy spokojnie 3k może wyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do robocizny to i tak mega drogo. Ja w 2015 za wykończenie mieszkania 67 zapłaciłem 13 000 . Czyli wyszło jakieś 200zł/ za m2. Za materiały zapłaciłem około 4-5k czyli razem 300zł/m2. To i tak trzy razy taniej niż teraz masz Ty xD
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Kwestia tego co wliczać w koszt wykończenia. Dla mnie "pod klucz" = można się wprowadzić. Czyli poza robocizną, materiałami budowlanymi i materiałami wykończeniowymi przydałyby się jeszcze podstawowe sprzęty AGD (pralka, zmywarka, lodówka, płyta, okap, piekarnik) i chociażby marketowa kuchnia. Meble ruchome typu kanapa, szafy, łóżko już pominę.

Wiesz jak działają takie firmy, co oferują gotowe pakiety? Faktycznie mają dostęp do tanich materiałów, bo do wyboru masz określoną gamę paneli, płytek,
  • Odpowiedz
@Piotrek00: owszem jest sens-masz materiały w niskiej cenie-nizszej niżbyś je sam kupował,bo firmy mają rabaty jak mówisz.
Nie wszyscy muszą mieć kuchnię na wymiar z dupy za 30 tys.Są tacy,którzy chcą kupić właśnie meble w Bodziu czy Castoramie.

Jeżeli chodzi o ceny to....w 2020 znajomy wykończył mieszkanie z kuchnią na wymiar,sprzętem AGD,meblami i za 70 metrów wyszło mu 70 tys.Równo Tysiak/M2.Robicizna plus materiał.Da się? Da się! Co prawda robił wszystko....1 człowiek
  • Odpowiedz
@polot: Ja nie mówię tylko o kuchni na wymiar vs kuchnia z Castoramy. Dużo jest kwestii subiektywnych, ale są też obiektywne - są rozwiązania substandardowe typu panele podłogowe w aneksie kuchennym, które po prostu się nie sprawdzają.

Super, a w 2010 za ile inny znajomy wykończył XD? Nie wiem czy zauważyłeś, 2020 był prawie cztery lata temu, a od tego czasu mamy gigantyczną inflację, i niektóre ceny zmieniły się o 50%.
  • Odpowiedz