Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #naukaprogramowania #programista15

Mam 10 miesięczne doświadczenie w javie. Pracuję z AWS w obecnej firmie sam deployuję, zajmuję się tworzeniem serwisów aws itd.. Jakie kursy polecacie? Może książki? Założyłem konto na acloudguru, ale liczba materiałów mnie przytłoczyła. Nie wiem, od czego zacząć. Czy w ogóle jest sens poświęcać czas na dogłębną naukę chmury? Może sytuacja, gdzie programista zajmuje się również devopsem jest zbyt rzadka, żeby musieć wychodzić poza wiedzę średnią?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@programista15cm: słaba to roadmapa. Hibernate, JDBC, SQL w 2023? Chyba tylko w monolitach legacy

Teraz wszystko się trzaska w NO-SQL bo modne - mongoDB, elastic, influx, dynamoDB itd
Następnie wszystko co związane z serverless, lambdy, S3, K8S, docker, pajplajny, infrustracture as a code
Na koniec strumieniowanie danych - kafki, rabbity, SNSy, SQSy
Nie wiem, od czego zacząć. Czy w ogóle jest sens poświęcać czas na dogłębną naukę chmury?


@mirko_anonim: Tak, chmura obecnie to must have. Chyba, że twoim celem jest praca przy 10+ legacy w fintechu. Jak chcesz pracować przy współczesnych projektach to musisz znać w podstawowym zakresie wszystko co się ukrywa pod hasłem cloud-native.
@mirko_anonim: Ja mam dostęp z roboty do cloud guru i sobie chwalę, szczególnie ich laby które dają możliwość pracy na realnych środowiskach. Jeśli interesuje cię Azure to zasubskrybuj sobie Johna Savilli. Gość robi mega robotę jeśli chodzi o naukę Azure.
Teraz wszystko się trzaska w NO-SQL bo modne - mongoDB, elastic, influx, dynamoDB itd


@nad__czlowiek: Dlatego większość szanujących się firm finanswocyh, instytucji akurat korzysta z Oracle SQL gdzie masz relacje, procedury i tranzakcje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)