Wpis z mikrobloga

#a1 #motoryzacja #wypadek #polskiedrogi #uk #samochody

Wiem że pod tym postem zesrają sie mariuszki dla których 20 letna wypierdziana beemka/audi jest całym życiem ale musze spytać. Tak właściwie to po co komu w Polsce auto które może jechać powyżej 140 km/h? Po co komu auto które robi setke w 4 sekundy? Pytam bo trudno mi to pojąć jak nikt nie ma problemu ze sprzedażą pocisku na kołach i nie trzeba na to żadnej licencji ani zezwolenia.

Jak wiemy wypadki są jedną z głównych przyczyń śmierci w Polsce, głównie dlatego bo taki mariuszek na dorobku wsiada w fure i #!$%@? ile fabryka dała, mordując ludzi. Oczywiście są też biedniejsze mariuszki które kombinują, tak jak ten z pomaranczowego gruza e46 który zabił matke z dzieckiem z tego co pamiętam.

Tak więc pytam, czy nie powinniśmy wprowadzić licencji/pozwolenia na szybsze samochody? Na pewno zacząłbym od badań psychologicznych żeby odsiać największych wariatów. Proponuje również wymóg uczestnictwa w PZM albo innym klubie samochodowym oraz wymóg przynajmniej 8 startów w rajdach w ciągu roku.

jozef-dzierzynski - #a1 #motoryzacja #wypadek #polskiedrogi #uk #samochody

Wiem że p...

źródło: 02917355-3f6d-47f0-9975-e957b132fbac

Pobierz
  • 92
o co miałbym się zgadzać na odebranie sobie i innym pewnych praw bo MOGĄ wyrządzić komuś krzywdę.


@Strigiformesman: ponieważ jak widać wielu kierowców nie dorosło do wolności. Nie dorosło do niej bo wolność to również odpowiedzialność, a mariuszki nie są odpowiedzialne. No bo jak nazwać sytuacje #!$%@? powyzej 100 w zabudowanym? Jak nazwać #!$%@? 300 na godzine przy limicie do 140? Ktoś bronił tego #!$%@? z BMW że on nie chciał
@jozef-dzierzynski: większe znaczenie niż prędkość miała wola kierującego do zapieprzania, spychania miganiem i robienia slalomów. Przy takiej determinacji do szybkiej jazdy delikwent mógł zabić kogoś jadąc nawet przepisowo czy z kagańcem 160 / 180

Mógł po prostu w road rage zepchnąć auto na barierki, to co widzimy na nagraniach to był typowy syndrom road rage

Jadąc 200km/h nawet po niemieckiej autostradzie to ty masz odpowiadać za innych uczestników ruchu i być
@jozef-dzierzynski #!$%@? tam, mam 40 lat na karku, całe życie woziłem się jakimiś sztruclami z przyspieszeniem 40sek do setki tak że na zwykłej drodze strach mi było wyprzedzić ciągnik o ile nie miałem widoczności do przodu na 120 kilometrów. W końcu powiedziałem dosyć i kupiłem mała zabawkę która osiąga setkę w 6 sekund i w końcu... Przestałem się bać prowadzić auto. Kup sobie coś szybszego to zrozumiesz o czym pisze. Owym autkiem
Tak właściwie to po co komu w Polsce auto które może jechać powyżej 140 km/h? Po co komu auto które robi setke w 4 sekundy?


@jozef-dzierzynski: bo to fajne, a auto poza dojazdem z punktu A do B służy mi też do zabawy. Ostatnio były zawody na ćwierć mili niedaleko mnie :3

dodatkowo setka w 4s nie sprawia większego zagrożenia na drodze niż ta sama setka w 30s. A ile przy
to może czas najwyższy zamiast niańczyć dorosłych ludzi jak dzieci i zakazywać im tego i owego trzeba zacząć wymagać odpowiedzialności i to nie tylko za kierownicą ale też w innych dziedzinach życia?


@Strigiformesman: ja wymagam, mysle ze ta martwa trzyosobowa rodzina rownież. No i mimo wszystko nie żyje, no popatrz. Pomyśl nad lepszym rozwiazaniem problemu