Wpis z mikrobloga

#projektowanie #sketchup
Mireczki mam pytanie do osób bardziej komputerowych ode mnie. Rozkręcam sklep internetowy że stolikami, szafkami itd. Projektanci pytają się czy mam modele 3d tych mebli. Ja oczywiście nic nie mam i nie wiem jak się do tego zabrać. Jakiej firmy poszukać lub czy jest ktoś z was co robi takie rzeczy? Jaki format tych plików ma być? Jest jakaś dobra dusza co wytłumaczy chłopu jak ma to zrobić dobrze i żeby nie zapłacił za to jak za mokre zboże
  • 4
Jak to jakieś proste stoliki i masz trochę czasu, to możesz sam ogarnąć np. w fusion 360 (ma darmowy okres próbny) czy darmowym sketchupie. Jak nie masz czasu na naukę to mogę podpytać znajomego czy by Ci nie zrobił modeli na podstawie rysunków na fuchę.
@Dawewave1: Najlepiej zapytaj producenta o modele. Ja często dostaje takie pliki z działów technicznych do przygotowania wizek.

A jeżeli nie, to poszukaj grafika (np. na "Useme"), który Ci ogarnie modele 3D tych produktów. Do wymodelowania potrzebne są przede wszystkim wymiary, więc najlepiej jakbyś miał dokumentację CAD tych stolików. Jak nie masz, to dobry grafik ogarnie to ze zdjęć, tylko musiałbyś podać, nawet orientacyjnie, jakikolwiek wymiar np. długość i szerokość blatu. Reszta
@Dawewave1 Jeżeli geometria nie jest zbyt skomplikowana to mogę to zrobić (modelowanie, textury, wizualizacja produktu). Jak jesteś zainteresowany to napisz. Ogólnie działa to tak, że taki stolik wrzucasz na popularne biblioteki dla projektantów wnętrz np 3D warehouse, ktoś projektuje wnętrze > ściąga twój stolik > wizualizacje > klient chętny na zakup > Ty zarabiasz, już nie wspominając, że jak model jest dobrze wymodelowany + oteksturowany + ustawiony od razu w silniku renderującym