Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza wadą tych domów jest to że są stare i wymagają sporych nakładów by je doprowadzić do współczesnych standardów użytkowych tj. instalacje, ocieplenie, układ pomieszczeń, standard wykończenia.

Zaletami są lokalizacje, szczególnie w większych miastach oraz pancerna konstrukcja podatna na modernizacje, która wytrzyma setki lat.
@czykoniemnieslysza: Raczej typowo, do sprawdzenia przedewszystkim stolarka okienna, dach, orurowanie. Te kostki mają tendencję do podmakania na parteże, tak było u moich dziadków, trzeba sprawdzić czy za regałami nie ma wilgoci, najlepiej jakby był odpływ w garażu, tak samo poddasze o ile blachy za PRLu były w miarę dobrze zbijane dobrze sprawdzić stan krokwi. W kwestiach potencjalnego przyszłego remontu przygotuj się właśnie na wymianę okien, docieplenie poddasza, izolacje posadzki, wymianę ogrzewania
@Dzieciok: za 2-3 tygodnie nie bedzie duzych roznic temp (delta t) nadal wiec... nie pitol. Wiadomo ze trzeba ocieplic i pozniej sprawdzac jakosc wykonanych prac a nie teraz, takim dom mozna ladnie odpicowac i bedzie wygladal nowoczesniee i fajnie, jedyny zonk to wysokosc pomieszczen, wejdzie podlogowka jak chce wiekszy remont robic? Rury i tak do #!$%@? bo pewnie grube pod kopciucha czy cos, ogolnie szykowac sie na duzy remont z wywaleniem
@sopride bo kiedyś budowano inaczej, tradycyjnymi metodami i nie stosowano optymalizacji.
Jako że nie było materiałów izolacyjnych to miałeś np. mury dwuwarstwowe o grubości ścian nośnych 50 cm. Dziś nikt tak nie buduje, robi się cienkie ściany 24cm i daje styropian 20cm.