Wpis z mikrobloga

Mirki, wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie i dostałem wiadomość, że kupujący rozpoczął zakup z płatnością z góry i po pięciu dniach dostałem kolejną wiadomość: "Kupujący nie zapłacił. Zakup został unieważniony."

Odezwał się po tym i powiedział, że zrobił przelew z konta kuzyna i wysłał screen (w bardzo kiepskiej jakości). W zakładce rozliczenia widzę, że kasa rzeczywiście wpłynęła szóstego dnia, ale w zasadzie zakup już został automatycznie anulowany przez Allegro i nawet nie mam już opcji wygenerowania kodu do paczkomatu. A taką opcję dałem.

Pytanie 1: czy w takiej formie nadal mogę jakoś wygenerować kod? Bo nie widzę powodu dlaczego miałbym płacić za przesyłkę do kupującego ja, skoro ze SMARTem miałem darmową.

Pytanie 2: To jakiś scam z jego strony? Jakaś standardowa technika? Wygląda to dosyć podejrzanie i boję się, że nawet, jeśli wyślę przedmiot, to potem zażąda jakoś zwrotu pieniędzy, bo aukcja nie jest oficjalnie sfinalizowana przez allegro.

#kiciochpyta #allegro #allegrolokalnie
  • 8
  • Odpowiedz
@digitalock: W Środki i historia operacji masz tylko wpłaty i wypłaty środków za sprzedaż. W Rozliczeniach masz naliczenia za sprzedaż, czyli jakieś prowizje czy inne opłaty.

W Twojej sytuacji najprawdopodobniej doszło do tego, że Kupujący płacił jakimś przelewem tradycyjnym i ten przelew szedł dłlużej niż 5 dni. Na Allegro Lokalnie 5 dni jest na opłacenie towaru i w przypadku braku wpłaty od kupującego transakcja jest automatycznie anulowana.

Więc w takiej sytuacji
  • Odpowiedz