Wpis z mikrobloga

@Maly_Jasio: nacjonalizm kapitalistyczny to jedyna rozsądna droga dla polski. Jednocześnie można będzie pozbyć się socjalizmu z gospodarki i elementu szkodliwego z życia publicznego jak np takie istoty w stylu holland.
@FLAC: Jeśli pod nacjonalizmem kapitalistycznym masz na myśli protekcjonalizm gospodarczy to byłbym za pod warunkiem, że da się to przeprowadzić w ramach UE, a to jest bardzo wątpliwe. Nie jestem za polexitem.
A co do nacjonalizmu światopoglądowego to w ogóle jest to dla mnie obca bajka. Nie znoszę ideologii "polak-katolik" z z hasłem Bóg honor ojczyzna na ustach. To jest dla mnie agresywna, uwsteczniająca i nie wnosząca nic pozytywnego ideologia, której
@Maly_Jasio: nie koniecznie chodzi mi o katolicki światopogląd, bardziej o to, żeby zwalczać propagandę mówiącą że za bycie polakiem trzeba się wstydzić, taka propaganda jest w wielu mediach. Propaganda powinna być pchana w drugą stronę, tak jak w niemczech nazistowskich, albo w ameryce z lat 50-70. Z bycia polakiem powinno się być dumny, Polska najlepsza, polska stawiana na pierwszym miejscu.
Do tego oczywiście całkowity prawie ban na import imigrantów. Imigranci powinni
@emlo999 Ale co innego nie ufać komuś, kto może nakraść więcej niż myślałeś, a co innego nie ufać komuś, kto zrobi z Polski pachołek rosji, wprowadzi katoliban, wyciągnie nas z Unii itd. A kraść będą co najmniej tyle samo.
@FLAC: Z tą propolską postawą pełna zgoda. Wkurza mnie, że powstaje sporo filmów, gdzie reżyser sra do własnego gniazda. Holland a wcześniej Smarzowski w Weselu nr 2 albo Pasikowski w Pokłosiu. Najbardziej żal mi Smarzowskiego, bo robił naprawdę nietuzinkowe filmy ale i on musiał się zeszmacić. Co do Pokłosia to jest to film na bazie prawdziwych wydarzeń ale czy naprawdę trzeba wyłuskiwać czarne karty z naszej historii, żeby robić o tym
Debilem trzeba być, żeby ufać tej partii, zwłaszcza po słowach Mentzena


@Maly_Jasio: Żadnej partii nie mozna ufać. Partia to narzędzie, które ma nas reprezentować, dlatego należy wybrać partie która najbardziej reprezentuje nasze poglądy, zagłosować na nią a później zweryfikować czy wywiązuje sie z tego co obiecuje w programie wyborczym. I jesli sie nie wywiazuje to nie glosowac na nia wiecej, a jesli wywiazuje to glosowac na nia dalej (o ile nadal
@Dentka7: Gdybym polegał na samych programach to może i by,m Ci przyznał rację, ale tą partię reprezentują ludzie, którzy mają na sumieniu wiele idiotycznych i niebezpiecznych wypowiedzi. Nie, dzięki, nie będę ryzykował.
Gdybym polegał na samych programach to może i by,m Ci przyznał rację, ale tą partię reprezentują ludzie, którzy mają na sumieniu wiele idiotycznych i niebezpiecznych wypowiedzi.


@Maly_Jasio: Czyli oceniasz emocjami zamiast logika - to jest niezbezpieczne.
Nie, to nie emocje. To zwykła analiza wypowiedzi


@Maly_Jasio: To są emocje. Dlatego ze wypowiedzi niezwiazane z programem partii to po pierwsze indywidualne opinie, a po drugie sa starannie przebrane przeze media, które buduja pewna narracje - bardzo czesto z reszta wyciete pod teze.

I nie mowie tutaj o Konfie tylko o kazdej partii.

Jesli mamy cos analizować to analizujmy głosowania partii i okazuje sie ze KO jest partia które głosowało
@trololo55: Że co? xD PSL był w koalicji tylko z SLD i PO a nie byli chociażby z AWS i PIS. Poza tym chyba mylisz kadencje z czymś innym, bo kadencja to max 4 lata. W 3 RP dotychczas było już 9 kadencji. Więc nie, PSL nie był w koalicji w każdej kadencji oprócz obecnej.