Wpis z mikrobloga

Czy taki zestaw na początek zabawy ze #smarthome jest w porządku? Wyszukałem na szybko, dobre ceny i opinie. Mam w planie postawić #homeassistant na #raspberrypi i na początek podpiąć przełączanie dwóch gniazd pod różne akcje przycisku.
Sonoff s26 r2 inteligentne gniazdo 35zł
Sonoff dongle plus zigbee 3.0 80zł
Przełącznik Sonoff Wireless Switch SNZB-01 25zł (ewentualnie przełącznik xiaomi mi 35zł)

Czy podpięcie później pod home assistant odkurzacza i oczyszczacza xiaomi będzie wymagało jeszcze jakieś bramki czy wifi + zigbee wystarczą?
  • 6
  • Odpowiedz
@try2fly: a do tych s26 w ogóle potrzebna Ci bramka? Ja je #!$%@? tasmotą i podłączam po wifi do HA

a sposób podłączania zależy od urządzenia, najpierw sobie zobaczy czy oczyszczacz w ogóle ma integracje (widzę, że parę integracji od siaomi jest, ale nie chce mi się w to zgłębiać)
  • Odpowiedz
@try2fly: a do tych s26 w ogóle potrzebna Ci bramka? Ja je #!$%@? tasmotą i podłączam po wifi do HA


@sirgorn: chyba chodzi nie o wersję wifi, a zigbee (co jest znacznie lepszą opcją niż wifi)
  • Odpowiedz
  • 1
@sirgorn: pogooglałem na temat tasmoty, chciałbym po prostu wpiąć gniazdka do prądu i w 5 minut ustawić współpracę z przyciskiem a nie rozkręcać i flashować gniazdka :P
  • Odpowiedz
@try2fly: Jesli raspberry pi, to na pewnie nie na karcie SD, tylko jakims dysku. Karty SD padają szybko, gdyż HA pracuje dość intensywnie. Pytanie czy nie lepiej jakiś terminal - ja mam HPT620, dolozony RAM i smiga ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@cyper: akurat mam raspberry pi 3 do wykorzystania, nie wiedziałem o krótkiej żywotności kart, a właśnie postawiłem HA na SD. Zobaczę jak to śmiga a potem może przerzuce na ssd.
  • Odpowiedz
@try2fly: Miałem kiedyś ha na rpi i regularne problemy, addony się wysypywały, ZigBee rozpinalo. Odkąd emigrowalem na inny hw jak ręką odjął. Inna sprawa że przy małym systemie pewnie na start będzie spoko, potem możesz migrować na SSD a jak urośnie system to na coś większego
  • Odpowiedz