Wpis z mikrobloga

bus* nie autobus

a sprintery latały co 15 minut paręnaście lat temu

widać że nigdy na wsi się nie wychowałeś

@nadziej_c: mieszkałam na wsi 20 lat i w życiu nie słyszałam żeby ktoś mówił "bus" na autobus xD takie określenie dopiero się używało w większym mieście gdzie chodziłam do liceum, bo tam rzeczywiście jeździły busy
  • Odpowiedz
@nadziej_c: mieszkałam na wsi 20 lat i w życiu nie słyszałam żeby ktoś mówił "bus" na autobus xD takie określenie dopiero się używało w większym mieście gdzie chodziłam do liceum, bo tam rzeczywiście jeździły busy
  • Odpowiedz
@Limonene: autobus a bus to dwie różna pojazdy, żaden prywatny przewoźnik nie jeździł autobusem po wsiach bo się zwyczajnie nie opłacało
jedynie pks jeździł który i tak się nie zatrzymywał na wiejskich przystankach
  • Odpowiedz
żaden prywatny przewoźnik nie jeździł autobusem po wsiach bo się zwyczajnie nie opłacało

@nadziej_c: no dokładnie, tyle że prywatni jeżdżą busami - więc żadnego busa na wsi nie było

jedynie pks jeździł który i tak się nie zatrzymywał na wiejskich przystankach

PKS to autobus i u nas się zatrzymywał. Jeden czy dwa dziennie ale były, bo to był jedyny sposób żeby się ze wsi wydostać
  • Odpowiedz
@nadziej_c: jeśli było gdzie jeździć to może ¯\(ツ)/¯ jeśli jest wieś na wsi, wsią poganiana, a do najbliższej powiatówki jest 30 km, to się raczej nie opłacało, u nas było kilka prób i nikt nie jeździł, bo po prostu nie było po co między wsiami, a podróż do miasta trwała 50 minut. Bardziej się opłacało podejść/podjechać 5-10 km na pociąg, albo zgarnąć się samochodem w 5 osób
  • Odpowiedz