Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie do tych którzy są już po wykończeniu mieszkania albo w trakcie, najlepiej na terenie Trójmiasta.

Jak wychodzi kwestia współpracy z firmami wykończeniowymi, które przygotowują projekt na bazie aranżacji i kosztorysu a następnie wykańczają mieszkanie w stanie deweloperskim? Na przykładzie znalazłem firme: https://novahouse.pl/pakiety/, która oferuje różne standardy wykończenia zależne od wyboru pakietu - w tym przypadku pakiet pomarańczowy który jest liczony 1299zł/m2 czyli dla 65 metrowego mieszkania jakieś 90k z Vat.

Pakiet ten obejmuje jedynie główne usługi wykończeniowe pomieszeń w tym łazienke, natomiast kuchnia, meble i stolarka pod wymiar jak i AGD są liczone osobno.

czy to 1300PLN/m2 to nie zbyt dużo na podstawowe prace wykończeniowe? ile należy być przygotowanym aby jeszcze doliczyć do tego metra, aby w pełni pokryć koszty kuchni, mebli zwykłych & pod wymiar oraz AGD. Mówie tutaj o średnim standardzie wykończenia, nie chce IKEI ale nie będzie również złotych kranów z których będzie leciał Johny Walker ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #wykonczenia #nieruchomosci #trojmiasto
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
Nie napisałem że chce taniej, pytam ludzi którzy już są po wykończeniu albo w trakcie na jaki wydatek należy się przygotować aby wykończyć 65m2 mieszkanie w średnin standardzie w całości przy obecnych cenach rynkowych oraz czy taki pakiet, który wysłałem to dużo czy nie.
  • Odpowiedz
@cata666: imo nie warto.
Jak liczyłem dla siebie, to majster od łazienki- 30k. Gładzie i malowanie to majster dużo nie policzy.
Panele i drzwi to z montażem komfortu 15k.
Materiały dużo lepszej jakości niż firma wykończeniowa, gdzie materiały to tanizna, a „pod klucz” to tylko podłogi drzwi i łazienka
  • Odpowiedz
@cata666: Właśnie kończę wykańczać 63m mieszkanie. Po taniości zrobisz z robocizną i materiałami poniżej 2000zl/m2. Mi wyszło 2500zl/m2 z wyposażeniem, ale na niektórych rzeczach nie oszczędzałem (podłoga prawie 200zl/m2). To już indywidualna sprawa.
Za samą robociznę 1300 to meeega dużo. Ja mam za 750, a największa wycena to było 1000. Nie bierz tanich. Ja wziąłem ekipę za 500 z metra i teraz sądzę się z nimi, bo nawalili takich baboli, że
  • Odpowiedz