Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #xbox hej kupiłem kilka dni temu Xbox series x i zauważyłem ze podczas gry w fifę bardzo się grzeje. Dziewczyna jak weszła do pokoju to myślała ze kaloryfer włączyłem, czuć takie ciepłe powietrze. Konsola chodzi bardzo dobrze i cicho tylko to grzanie mnie martwi. Może ma tak być? Czy jakiś felerny egzemplarz mi się przytrafił?
  • 12
  • Odpowiedz
@rad666x: nowy czy używany? Jeśli używka to pewnie długo leżała i zapchana jest kurzem. Pytanie też czy przy innych tytułach się grzeje. Możesz też spróbować reset do fabrycznych, aktualizację systemu, reinstall lub aktualizację fify. Nie wiem na jakim metrażu ale miałem xboxa series x kilka miesięcy i w życiu nie grzał jak grzejnik.
  • Odpowiedz
  • 0
@Eshirael: nowa z media expert, innych tytułów nie gram, tylko fifa. Zauważyłem ze jak włączę yt czy netflix to się uspokaja i temperatura maleje.
  • Odpowiedz
@rad666x: Konsola jest bardzo ciepła podczas grania i tak ma być, gdyby coś było nie tak to by się raczej wyłączyła bo ma zabezpieczenie.

Zresztą pytań tego typu trafia się tu cała masa więc odpowiem też na twoje kolejne na zapas.

1. Wentylator konsoli kręci się nieraz jeszcze długą chwilę po jej wyłączeniu i też tak ma być.
2. Przy trybie instant on konsola w zasadzie działa 24/h, osobiście nie polecam
  • Odpowiedz
@rad666x: Połóż rękę na wylocie, jeśli parzy to coś jest nie tak, jeśli jest ciepło to tak ma być. 12 TFLOPS musi dawać ciepełko. W końcu to około 180 do 200W poboru prądu w czasie grania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@rbbxx: no właśnie bywaly momenty ze było wręcz gorąca ta kratka jak się dotknęło. Ae dosłownie minuta po wyłączeniu gry już w normie. Powiem tak powietrze jakie leciało z góry nie było tak gorące jak sama kratka
  • Odpowiedz