Wpis z mikrobloga

@TakiSeLogin: porównaj z 23andme

warto bo analiza DNA to przyszłość, a wyniki dostajesz także w suchej formie i będziesz je mógł wrzucić do innych narzędzi które mogą analizować np. podatność na choroby genetyczne ciebie i twoich dzieci

imo obiektywnie warto, to nad czym bym się zastanawiał to to czy taki prezent ma 'efekt prezentu', że osoba powie 'wow, fajnie, że mi to dałeś'

z czasem te wszystkie modele predykcyjne na podstawie
tyrytyty - @TakiSeLogin: porównaj z 23andme

warto bo analiza DNA to przyszłość, a wy...

źródło: twitter

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@tyrytyty tylko mi bardziej chodzi o szczegółowe dane na temat pochodzenia własnego i przodków kim byli gdzie żyli, dane na temat zdrowia to dobra ciekawostka. Właśnie oglądam na yt filmy o tych firmach i się dowiedziałem że niektóre za free przyjmują wyniki badań z innych stron., Czy w taki przypadku też się otrzymuje pełna analizę?

Jeżeli chodzi o prezent to dobrze znam osobę której mam zamiar to dać i wiem że będzie
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: my heritage wychodzi najtaniej i pozwala pobrać plik z danymi dna który możesz wrzucać na inne strony.
23andme ma fajny pakiet ten medyczny o zdrowiu ale nie wysyłają do Polski a ten genealogiczny nie patrzyłem.
Ogólnie robiłem z żoną my heritage bo często jest na promkach, później sobie wrzuciłem dane na 2 strony gdzie analizują pod kątem zdrowotnym. Po pierwszym było małe wow a później jak analizowalem żony to wyszły
  • Odpowiedz
  • 0
@obieq z tego co się dowiedziałem, to z ancestry i 23andme można pobrać dane i uplodowac na inne strony, w drugą stronę to nie działa. Różnica w cenie spora my heritage jest najtańszy, pytanie czy można uzyskać podobne rezultaty robiąc najtańszy test z my heritage I dodać wyniki do innych stron, żeby dowiedzieć się więcej, a płacąc mniej :D

Akurat nie mieszkam w Polsce więc mogę zamówić 23andme ale cena nie zachęca
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: zrób test na Ancestry i wgraj do innych serwisów (MH, gedmatch).

Poza tym w Ancestry jest promocja :)
W zamian za wgranie/stworzenie w ich serwisie drzewa genealogicznego zawierającego minimum 50 osób w conajmniej 4 pokoleniach oferują do wyboru:
- genealogiczny test DNA lub
- roczny abonament w Ancestry

Co zrobić, żeby skorzystać z oferty?
1. Utwórz darmowe konto na Ancestry i wyślij maila do pana Piotra Rasska na adres: prassek@ancestry.de
  • Odpowiedz
@TakiSeLogin: 23and me tez ma regularne promocje, ale wychodzi drozej i rzadzeij sa niz na MH, a odnosnie tych medycznych chodzilo i o https://promethease.com/ reszta w stylu selfdecode i inne to jakieś wały, które polegają tylko na wyciągnięciu kasy a dają minimum sensownych danych
  • Odpowiedz