Wpis z mikrobloga

ale jedyny interes jaki ma wielki biznes w napływie imigrantów do europy jest taki aby zrobić z ludzi rasistów, tak żeby nie zwracali uwagi na to jakie zbrodnie są tam popełniane


@ShadyTalezz: nie do końca, zależy im też na bardzo tanich pracownikach w montowniach czy innych kołchozach, dzięki którym dodatkowo nie będą rosły płace pozostałym pracownikom.
@ShadyTalezz:

Wielki biznes potrafi sprawić, że lewicowcy wydają z siebie mądrości typu:

"skoro jakiś pajeet bez języka zabierze ci pracę, to problem jest w chrum chrum tobie".

Choć oczywistym jest, że taki napływ obniży pensje. W roli takiego chłopka-roztropka widziałbym raczej korwina, który stwierdziłby, że "rynek zweryfikuje, a w ogóle to na przełomie XIX i XX wieku do Stanów płynęli wszyscy i dobrze było".
@PonuryKos123: @inozytol ale wy myślicie, że wielki biznes, chce otwierać jakieś produkcje niskomarżowe w zachodniej europie? Przecież to się nie opłaca, taniej wychodzi wyzyskiwać ludzi w krajach trzeciego świata. Kraje rozwinięte mają gospodarki oparte na usługach, tam się sprzedaje a nie produkuje. Napływ imigrantów to skutek uboczny wyzysku a nie żaden zamierzony cel(mówię o tym współczesnym bo jak niemcom kilkadziesiąt lat temu brakowało rąk do pracy to turków nasprowadzali ofc).
i biznes, chce otwierać jakieś produkcje niskomarżowe w zachodniej europie? Przecież to się nie opłaca, taniej wychodzi wyzyskiwać ludzi w krajach trzeciego świata.


@ShadyTalezz:

Ty masz rację, a w tym artykule się mylą?

Wszyscy zwolennicy imigracji, to pożyteczne kundelki na smyczy neoliberałów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i wielkiego biznesu.
@inozytol: oj chłopie ja nie pisałem o polsce tylko o zachodzie, my jesteśmy krajem wyzyskiwanym przez neolibków to jasne i imigracja nie służy polskim robotnikom(chociaż kto wie, jeśli pensje by rosły za szybko polska przestałaby być konkurencyjna i to też nie byłoby dobre) ale pomijając to, to po prostu ludzka empatia jest silniejsza niż potrzeba zarabiania większego siana a pożytecznym kundelkiem neoliberałów i wielkiego biznesu to można nazwać każdego, kto nadal
@inozytol: ale spora czesc lewicy (nie mylic z progresywnymi liberalami z usa) jest wlasnie przeciwko sciaganiu taniej sily roboczej

uprzedzajac pytania, nie, na zachodzie nie rzadza marksisci ani nawet neomarksisci
ale spora czesc lewicy (nie mylic z progresywnymi liberalami z usa) jest wlasnie przeciwko sciaganiu taniej sily roboczej


@Ziemniakomat: Są jakieś zdjęcia z manifestacji przeciwko temu? Bo nie kojarzę całej sprawy.
ale jedyny interes jaki ma wielki biznes w napływie imigrantów do europy jest taki aby zrobić z ludzi rasistów


A ja myślałem że chodzi o zniszczenie całkowicie rodziny i narodów, wymieszanie ras, stworzenie uniwersalnego człowieka łatwego do sterowania, którego myśli opierają się jedynie na kupuj i konsumuj.
jest wlasnie przeciwko sciaganiu taniej sily roboczej


@Ziemniakomat: Nawet jeżeli są temu przeciw, to przecież i tak (((Marks))) odrzucał rasę czy naród, bowiem marksizm to ideologia materialistyczna, tak jak kapitalizm.