Wpis z mikrobloga

Jakie są ogólne koszty życia w #krakow? Para bez dzieci, w 5k/msc idzie się zmieścić? Mowa tutaj o rachunkach, jedzeniu, paliwie itp. Nie wliczam w to atrakcji, wyjść na miasto. 5 czy trzeba okolice 6k liczyć? Wstepnie liczyliśmy, że za 2500-2700 uda się wynajac coś z rachunkami, zostaje jakieś 2300 na jedzenie

#wynajem
  • 15
@zielony_goblin: 5k to żyjecie jak szczury jeśli chcecie wynająć kawalerkę (o dwóch pokojach nie wspomnę) w dobrym standardzie i nie na odludziu, bo to wam zabierze lekko ponad 3k. Reszta zostanie na żarcie.

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że za 5k będziecie żyli jak królowie, bo można wynająć 15m w piwnicy i jeść zupki chińskie to wtedy oszczędzicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zielony_goblin: no to ok, jak macie takie wymagania to przeżyjecie za te 5k. Ale bez szaleństw.

Ja bym powiedział, że takie spoko życie w Krakowie dla singla to jest minimum 15-20k netto. Z tego idzie 1/3 na hipotekę i opłaty , 1/3 do odłożenia i 1/3 na przetanczenie i wakacje.
@majkel88 standard raczej średni, nie chcemy czegoś z PRL (bo obecnie w takim mieszkaniu mieszkamy, ale to własnościowej), a czegoś po remoncie/wyglądającego znośnie. Wstepnie widziałem za 1800-2100 sam wynajem. Gdzieś na obrzeżach (jakoś w okręgu 10 km od centrum). Życie raczej "normalne" czyli wyjść czasem na miasto, ale bez szaleństw. Jakieś kino, zoo, wyjść od czasu do czasu coś zjeść. Powinniśmy mieć okolice 10k całego dochodu, ale pasuje też coś odkładać
@zielony_goblin mieszkanie mieszkanie sypialnia plus salon z aneksem ok 40m w spoko dzielnicy w nowoczesnym budownictwie z garażem około 3200 zł całość. Jak bez garażu to bliżej 3k. Jedzenie w zależności od preferencji to bliżej 1,5k na parę przy kupowaniu z głową, ale też bez biedowania. Paliwo też pewnie z 200 zł + hajs na rozrywki
@zielony_goblin: to zależy czy chcecie wegetować czy żyć

jako para która spłaca kredyt za mieszkanie (adektwatny obecnie do kwoty wynajmu za takkie mieszkanie) + rachunki + media + #!$%@? + posiadanie jednego samochodu i przy zarobkach rzędu 10k na pare jestem w stanie powiedzieć że tyle jest potrzebne żeby życ od pierwszego do pierwszego i to bez wychodzenia na miasto i z małą ilością rozrywek

oczywiście zawsze można życ na najtańszych
@bartez_94 auro w gazie + komunikacja miejska to tragedii nie powinno byc. Generalnie to chcemy iść na rok na próbę, jak nie wypali to mamy do czego wracać. Ja jestem na poziomie że okolice 6k dostanę na start, po to też idę na Kraków+ by się rozwijać, różowa na początku kariery więc te 4 to raczej taki max.

@gundogawa teraz mamy mieszkanie i nawet chcemy iść na kawalerkę mówiąc szczerze. Jakbyśmy się
@majkel88: wystarczy nie mieć dwoch lewych rąk i samemu coś przyrządzić, ale jak ktoś woli to oczywiście może wydawać 3k na dietę pudełkową na miesiąc ale niech nie pisze że to jest standatdowe życie.
Chciałbym widzieć co takiego fancy masz w tej swojej diecie pudelkowej
@majkel88: no to akurat wysokobiałkowa dieta to nie jest żadne cudo.
Myślę że majac 5k na parę da się wyżyć w Krakowie ale tylko gdy za mieszkanie sie placi do 3 k ze wszystkim