Wpis z mikrobloga

#gry #ps5 #gaming #forzahorizon5 #thecrew #xbox #pcmasterrace

Siema, mam duży dylemat.
Otóż pograłbym sobie w jakąś arcade'ową ścigałkę, zachęcony szczególnie ostatnimi pochlebnymi recenzjami The Crew: Motorfest.
Motorfesta mógłbym ograć na PS5 i dużym TV, leżąc na kanapie.
Pomyślałem też o Forzie Horizon 5 zamiast tego (w żadną Forzę nigdy nie grałem - więc nie dotyczy mnie powtarzający się w recenzjach zarzut że Forza jest wtórna i zbyt podobna do innych części). Ale ogrywałbym ją na lapku, i o ile nie będzie mi się chciało go podłączać pod TV specjalnie, to będę grał na bardzo przeciętnym monitorku 24".

No i pytanie - która gra lepsza?
Warto wziąć pod uwagę że zależy mi głównie na modelu jazdy (jestem bardziej team simracing niż arcade, ale mam ochotęna coś lekkiego do pościgania się), ale wyspa Oahu z The Crew bardzo do mnie przemawia przez sentyment do pierwszego Test Drive: Unlimited.

P.S. Proszę mi tu bez wojenek konsolowo/PCtowych.
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@Dawidinho8 Ah, skoro pisałeś o Forzie Horizon to myślałem że masz Game Passa. W takim razie chyba zostaje The Crew. Nic nie zastąpi gry na kanapie :)
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: wykup sobie na miesiąc Game Passa i przetestuj jakieś gierki, typu Forza Horizon 4/5, DIRT 5, NFS (Heat, Hot Persuit, Payback, Most Wanted), F1, Wreckfest. Wystarczy zwykła subskrypcja za 39,99 zł, ale jakbyś chciał na lapku pograć na najwyższych detalach - w chmurze (z lekkim input lagiem), bez instalowania - to Game Pass Ultimate jest za 62,99 zł. Kiedyś były jeszcze promocje 4 zł za 3 miesiące dla nowych kont,
  • Odpowiedz
  • 0
@FarmazonowyMsciciel: No właśnie w GP nie ma za dużo gierek które bym chciał przetestować, co najwyżej Halo poza Forzą. NFSy albo ograne albo totalnie mnie odrzucają, F1 nie lubię, DiRTa mam na PS5. Na samej PS5 mam w #!$%@? gierek, jestem w połowie FFXVI, teraz mnie wciągnął mega Baldur's Gate 3, do tego mam Football Managera na lapku, zaraz wychodzi Spider-Man 2... A kupka się zbiera :)
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: Model jazdy w Forzie jest dużo lepszy, ale jako gra Motorfest jest przyjemniejszy. Tylko piszę to z perspektywy osoby która we wcześniejsze Forzy ma kilkaset godzin i dla mnie 5 to krok wstecz
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: już w sumie gram z mniejszymi lub większymi przerwami 2 lata w FH5 (wcześniej chwilę FH4) i nie żałuje. Aczkolwiek nie ma co ukrywać, czasami zawiewa monotonią.

Warto pamiętać, że Motorfest jest nową grą, która będzie się pewnie jeszcze zmieniać. Z kolei FH5 ma 2 lata, wychodzi Forza Motorsport, a na horyzoncie (może jakoś za rok) będzie FH6, więc jeśli chcesz się zatrzymać na dłużej przy grach wyścigowych, to może
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: Jezeli nic nie poprawili w the Crew jezeli chodzi o model jazy i grind z crew 1/2 to forza all day, na lapku wezmiesz sobie gamepassa i pograsz w horizona, a od 10.10 bedzie motorsport nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w the crew nie masz 700+ aut do zdobycia xD
grałem w uj godzin w Crew1 i jedyne co tam bylo fajne to mapka,
grind odbieral
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: ziom, ograj NFSy: HP Remaster, Heat i Unbound sprawiają naprawdę dużo frajdy. Ten "swaaaag" w dwóch ostatnich częściach przestaje przeszkadzać po godzinię gry :)
  • Odpowiedz