Wpis z mikrobloga

#zakopane #zalesie
Byłem w Zakopanem i zszokowała mnie ta ilość arabusów
Jakoś 2-3 lata temu tego nie było.

Ale to mniejsza.
Mówi się, że wakacyjne ceny są dla nich a nie dla polaka biedaka, bo oni są bogaci.
W sumie taka dziewczyna grała na skrzypcach, na ul. Krupówki. i polaki biedaki wrzucały po 5 zł a arabusy po 10-50 euro

xD - jak zobaczyłem tam banknot 50euro - to se pomyślałem, że jej tam ktoś wrzucił moją dniówkę a dopiero była 12.

Wracając do "clou"
Na takiej aplikacji jak #snapchat można dodawać snapy od geolokalizacji i jeśli się zgodzisz to każdy może je oglądać.
Więc wpadłem na pomysł, że będę dodawał do znajomych tych arabusów żeby zobaczyć jak wygląda ich życie.

No i wrócili do siebie, dodają te snapy
a 3/4 z nich mieszka w warunkach takich:
- mieszkanie
- goły tynk/ kraty w oknach
- w mieszkaniu góra dwa meble
- zamiast żyrandoli to żarówki na kablach
- podłoga ta beton - nie panele, płytki, parkiet, linoleum itp
- jedzą obiad na plastikowych/aluminiowych jednorazowych naczyniach
- wożą się jakimś #!$%@? oplem z dziurami w nadwoziu i wszystkim połapanym na "duck tape"

No i muszę stwierdzić, że jak tam taka biedota (no chyba, że tam to jest jakiś minimalizm i standard to ok) może sobie pozwolić na takie wakacje w polsce, to ile oni zarabiają że taki biedak tam jest tutaj milionerem?
  • 5
@kodecss: pracuja na zachodzie pewnie gdzie pierwszy lepszy zjeb dostanie 1700 EUR na kasie w Lidlu. Przyjmijmy nawet ze to bedzie 7000 PLN, razy 2 albo i wiecej jak mieszkaja w kilka osob i masz 20 000 PLN dochodu na rodzine. Mieszkanie na prowincji np Niemiec kosztuje 400-700 EUR miesiecznie, spozywka drozsza ze 33% niz w PL. Matematyke zostawiam tobie( ͡° ͜ʖ ͡°) A pamietaj, ze przy
@kodecss: No przecież obserwujesz ten tag i czytasz wykop :) Już niebawem pojawi się znów informacja że Zakopane bankrutuje i nie ma turystów, społeczność w ekstatycznej radości bedzie to wykopywać i komentować: - Nareszcie! Dobrze im tak!
Spróbuj wtedy tam napisać że to bullshit ( ͡º ͜ʖ͡º)