Wpis z mikrobloga

Gdzie w #szczecin mogę naprawić #rower w serwisie gdzie będzie w miarę tanio? Przed chwilą dostałem wycenę naprawy swojego cube nuroad pro (wymiana całego napędu - zużył się) za 2000 zł i szczerze to za te pieniądze to mogę sobie życie na nowo ułożyć. Nie wiem czy to już są stawki rynkowe czy serwis po prostu narzuca taką marżę, ale myślę że tutaj znajdzie się parę osób bardziej ogarniętych ode mnie w temacie serwisowania roweru i powie co mogę w takiej sytuacji zrobić...
  • 19
@Trochutak: daj specyfikację, ale szybki google mówi, że to GRX 600, więc nawet jeżeli byś jeszcze korbę i suport wymieniał to tak bardziej 1000 niż 2. Ale nie wiadomo jak bardzo to tam zajechałeś i możliwe, że zobaczyli rower i stwierdzili, że im się nie chce tego dotykać po kosztach :)
@mateusz-bogacki: tak, łańcuch mi się rozpadł w trakcie jazdy i tylnie przerzutki #!$%@?ły się o kasetę...
@ujdzie
tutaj pełna specyfikacja:
https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower-cube-nuroad-pro-desertnblack-2021/45071.983.1.1.pl.0.htm#opis

No mega słabo z tą wyceną, gdzie dzień wcześniej jak się podpytywałem pi razy oko ile wyniesie to była mowa o 1200 zł. Samemu się boję to ogarnąć, bo zamówię nie te części, nie będę miał narzędzi itd i koniec końców #!$%@? wyjdzie a i tak trzeba będzie do serwisu
sprawdziłem online koszt części i bez suportu (nie wiem dokładnie jaki) to koszt części wychodzi mnie 750 zł - to ja nie wiem jaka jest obecnie marża na częściach i robociźnie
"Grubym kolarzu"


@virtroy: mnie kiedys wkurzyl przez telefon i finalnie nie poszedlem, czesc znajomych sobie poleca, czesc nie - natomiast wiekszosc z nich chodzilo do niego z rowerami za <2k, nie wiem jak sobie radzi z drozszymi i bardziej skomplikowanymi/drozszymi konstrukcjami (szczegolnie ze do wyzszych grup trzeba miec dedykowane klucze i narzedzia, nie wiem czy gruby je ma)
@Trochutak: Niestety nasze serwisy już mocno odklejone z cenami. Dostałem ostatnio taki kosztorys, że kupiłem zestaw narzędzi i przy pomocy youtube zrobiłem wszystko sam. To nie jest fizyka kwantowa. Oczywiście, że musiałem zainwestować w narzędzia pieniądze oraz czas w oglądanie tutoriali, ale finalnie wyszło sporo taniej a została satysfakcja i wiedza na przyszłość. Jedyni ludzie, którym nie polecam tego rozwiązania, to typowe ciamajdy bez jakichkolwiek podstawowych umiejętności władania narzędziami.
To nie jest fizyka kwantowa. Oczywiście, że musiałem zainwestować w narzędzia pieniądze oraz czas w oglądanie tutoriali, ale finalnie wyszło sporo taniej


@macias-mackowiak: jeśli lubisz i masz możliwość to robić to jak najbardziej spoko opcja, ale schodzi na to naprawdę dużo czasu - jeśli nie znasz się to czytanie forum, poradników, wyszukiwanie odpowiednich części, narzędzi (i ewentualna pomyłka przy zamówieniu) potrafi zająć naprawdę mnóstwo czasu i przeliczając np. na stawkę godzinową,