Wpis z mikrobloga

@mickpl: budowa mieszkań to jedno, oni bardzo ostro szli w finansowanie dłużne i quasi-dluzne od inwestorów (zakup udziałów w spółkach celowych, wypłata odsetek i umorzenie udziałów), co wytknął np. UOKiK. Wołam @virgola - może czas na kolejne wykopowe śledztwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: Co się stanie jeśli ktoś kupił dziurę w ziemi u dewelopera czyli jeszcze nie istniejący lokal a teraz ten deweloper się #!$%@? na plecy? Ludzie zostają bez kasy i lokalu czy jak? Totalnie nie mam pojęcia jak to wygląda w sumie więc z ciekawości pytam
  • Odpowiedz
@Balactatun: pan byzmesmen predzej zaplaci prawnikom 500k za to by spolka upadla bez poniesienia strat indywidualnych przez zarzad jak pozbawilby sie zyskow z przejecia i rozdysponowania miedzy zarzadem wiekszosci kasy no bo przeciez zawsze bedzie rosnac nie? Chciwosc niezna granic.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: Jest Deweloperski Fundusz Gwarancyjny na takie wypadki. Pytanie tylko czy jeśli będzie lawina upadłości to czy wystarczy pieniędzy dla wszystkich.
Oczywiście jest jeszcze Kapitan Państwo i drukarka zacznie robić brrr....
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy:
Na mieście rok temu mówili, że HRE nie płaci odsetek.
Po 27 lipca 2022r., gdy UOKiK ogłosił wszczęcie postępowania przeciwko HRE (czyli nie wyjaśniające, tylko takie, po którym prawdopodobnie będzie już kara), nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że są wątpliwości.
https://finanse.uokik.gov.pl/tag/hre-investments/

Jeżeli nie mają kasy na odsetki, to zapewne mają też problemy z płatnościami za materiały, usługi itp.
Dla mnie sprawa jest całkowicie jasna.

W przypadku #assay cały trik
  • Odpowiedz
Pytanie retoryczne: czy za kasę?


@virgola: oczywiście że za kasę, mechanizm jest prosty, deweloperka płaci za reklamy i podrzuca im swojego pseudo eksperta Turka. Turek powie wszystko to co będą mu kazali, ot taka publiczna prostytucja.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: Teraz standardem jest rachunek powierniczy z którego deweloper odbiera pieniądze odpowiadające % wykonanych prac. Natomiast sam % postępu zatwierdza inspektor budowlany. Więc dziura w ziemi nie jest problemem, ale nie wiem jak wygląda sytuacja, jakby deweloper porzucił budowę w 70%.

Większy problem to brak sensownych kar za opóźnienie. Znajomy kupił mieszkanie w Poznaniu, które ma już poślizg ok. 1,5 roku, a to jeszcze nie koniec. Początkowo nie było specjalnie problemu,
  • Odpowiedz
@virgola

@opewnieJerzy:

Na mieście rok temu mówili, że HRE nie płaci odsetek.

Po 27 lipca 2022r., gdy UOKiK ogłosił wszczęcie postępowania przeciwko HRE (czyli nie wyjaśniające, tylko takie, po którym prawdopodobnie będzie już kara), nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że są wątpliwości.

https://finanse.uokik.gov.pl/tag/hre-investments/


Jeżeli nie mają kasy na odsetki, to zapewne mają też problemy z płatnościami za materiały, usługi itp.

Dla mnie sprawa jest całkowicie jasna.


W przypadku #assay cały
  • Odpowiedz