Wpis z mikrobloga

#elektronika #diy #majsterkowanie #rc
Dalem się nabrać na szajs z #shell to ferrari zdalnie sterowane. Pobawiłem się z córką tydzień temu i naładowałem i odłożyłem na półkę. Wczoraj chciałem uruchomić i nie włączał się. Po 5 sekundach ładowanie jest przerywane. Rozebrałem to i co to jest za element zaznaczony strzałka? Wstępnie tylko to wygląda na podejrzane. Niby podobny do kondensatora, ale kolor inny. Wydaje mi się, że to coś wie wylało chyba, że to jakiś przypadkowy osad.
Ten element jest też na tej stronie na dole tam gdzie jest kciuk, ale zdjęcie bardziej rozmazane niż moje http://users.atw.hu/balubati/blog/index.php?y=15&m=01
desygnat - #elektronika #diy #majsterkowanie #rc
Dalem się nabrać na szajs z #shell t...

źródło: temp_file1801448748159942888

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Pobawiłem się z córką tydzień temu i naładowałem i odłożyłem na półkę.

Wczoraj chciałem uruchomić i nie włączał się. Po 5 sekundach ładowanie jest przerywane.

na 99% bateria trup lub nie kontaktuje

co to jest za element zaznaczony strzałka? Wstępnie tylko to wygląda na podejrzane.

Nie wygląda podejrzanie. Glut obok to typowa niechlujność montażowa, nic nie wyciekło.

Niby podobny do kondensatora, ale kolor inny. Wydaje mi się, że to coś wie wylało
  • Odpowiedz
Po 5 sekundach ładowanie jest przerywane. Rozebrałem to i co to jest za element zaznaczony strzałka? Wstępnie tylko to wygląda na podejrzane.


@desygnat: kondensator i na pewno nie ma wpływu na ładowanie, bo to kawałek obwodu anteny.
  • Odpowiedz
  • 0
@zetisdead @hrumque ładowanie może przerywa bo jest może naładowane. A może to mieć wpływ na włącznie? Jak się włącza to powinno światełko mrugać. Nie mruga i nie znajduje też urządzenia bluetooth.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert mam i nawet lutownice, hotair i mikroskop xd ale nawet tego chyba obsługiwać nie umiem. Nie wiedzialem co mierzyć to oprócz kondensatorów poprawiłem wszędzie luty. Już się prawie cieszyłem bo dioda delikatnie na czerwono świeciła po włączeniu (powinna mrugac z niebieskim), ale to było jakieś chwilowe i dalej dupa.
  • Odpowiedz