Wpis z mikrobloga

W co ładujecie IKE? Ja rozważam Bossa ETF-y, a powyżej korka kupować na XTB.

IKZE kminie w obligacje #!$%@?.

Tylko mam zagwozdkę czy opłaty transakcyjne nie sprawiają ze mniejsze wpłaty po 1-3k stają się nieopłacalne?

Pomoże ktoś?
#inwestowanie
  • 11
  • Odpowiedz
@Krisskow: ike i ikze jest lepsze do giełdy bo z giełdy statystycznie lepszy zysk.
Co do oplat to inwestomat liczył to w kilku różnych wariantach. Nawet kupując co miesiąc się opłaca.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec wlasnie znalazłem ten wpis ale z tego co rozumiem najoplacalniej jest chyba kupować na XTB co miesiąc (jeżeli sie chce tak kupować) i co pół roku sprzedawać i przerzucać do IKE i wtedy płacić prowizję?
  • Odpowiedz
@Krisskow tak się zastanawiam, bo przy sprzedaży zapłacisz Belkę, czy to będzie opłacalne? Edit: chyba mój błąd, podatek od sprzedaży zapłaci się w picie ?
  • Odpowiedz
  • 1
@gaceg no najlepiej ładować bezpośrednio w IKE 1-2 razy w roku. Ale są ludzie co po prostu chcą regularnie nadwyżki inwestować co miesiąc dla dyscypliny i żeby nie #!$%@?. I dla takich ludzi inwestowat badał jak najkorzystniej to zrobić. No i na XTB nie ma prowizji za kupno więc można co miesiąc kupować i potem w połowie roku sprzedajesz te wszystkie akcje, wrzucasz w ikze a nadwyżki w IKE (jak zakorkujesz IKZE).
  • Odpowiedz