Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się czemu w ostatnich tygodniach trwa wybuch bólu dupy o to, że Ukraińcy mają samochody, mieszkania czy iPhony.

Przypomniałem sobie jednak o ruskim motto:
"KTO POZWOLIŁ WAM TAK DOBRZE ŻYĆ"
Przypomniałem sobie o szoku jaki u ruskich powodowały nawet nie ukraińskie domy
ale ukraińskie wyasfaltowane ulice.

I już wiem skąd ten ból towarzysze z Irkucka.

#wojna #rosja #ukraina
  • 24
  • Odpowiedz
  • 146
@Grzesiok: ruska mentalność, sam żyje w gównie to chciałby sprowadzić każdego który wybija się ponad przeciętności do swojego poziomu a najlepiej niżej. Najgorsza zaraza żyć miedzy takim syfem
  • Odpowiedz
@Grzesiok: Ukraińcy są bardziej pro zachodni. Jak zaczęli wyjeżdżać za chlebem na zachód to ich mentalność się zmieniła. Z resztą Polacy to samo. A u ruskich nic się nie zmieniło od 1000 lat bród, smród i ubóstwo i aids
  • Odpowiedz
@Jimmybravo: @Grzesiok
żadna mentalność się nie zmienia, dzikusy nie przepuszczają na pasach, nie wierzę, że nie wiedzą o tym, że pieszy w Polsce ma bezwzględne pierwszeństwo. Dodatkowo jeżdżą po Polsce bez OC polskiego, bez przeglądu, często bez prawa jazdy (kupione za hrywny). Dzikie standardy na drogach polskich.
  • Odpowiedz
@Grzesiok też myślałem sobie o tym. Padały hasła że Ukraińcy powinni sprzedawać swoje dobre auta i koniec. Dlaczego miałby ktoś im zakazać żyć w innym kraju jak każdy inny człowiek? Dlaczego mieliby by być traktowani jak podludzie?
  • Odpowiedz
@Grzesiok: przecież na Ukrainie jest dużo gorzej niż w Rosji.

Rosja ze względu na swój rozmiar nie może wybudować dróg w każdym zakątku swojego kraju. Obszar często trudno dostępny, i ogromny jednak jeżeli chodzi o zachodnią Rosję to jest w miarę ok.

Za to Ukraina XD przecież tam nawet sami Ukraińcy mówią że gdyby nie prąd i kilka samochodów na wieś to od 18/19 wieku nic się nie zmieniło.
  • Odpowiedz
@Grzesiok: przypomniałem sobie czasy, kiedy za taki komentarz ludzie dostawali po kilkaset plusow, a dzisiaj cos slabo panie... wiesz czemu? Bo jak przyszła wojna to pomogli Ukraincom jak nikt inny wtedy, a w zamian dostali #!$%@? rynku rolnego, kult bandery, olanie tematu Wolynia i dojenie polskiego panstwa na socjalu
  • Odpowiedz
@Grzesiok: Nie mam nic do Ukraińców ale przedstawianie Ukrainy jako cywilizacji w porównaniu do Rosji to jakiś zart. Ukraina jest per capita o połowę biedniejszym krajem od Rosji i naprawdę jeśli się od niej odróżnia to na minus.
  • Odpowiedz
@Grzesiok: ludzie w PL myślą, że Ukraińcy jak w afryce. Akurat oni mają dobry styl, jeśli chodzi o ubiór. Słuchawki Apple za 1000(nie popieram kupowania tego shitu), dobre fury, typ z mojej pracy jeździ mesiem s klasa z +2010 xD ja tego auta za kilkanaście lat nawet nie kupię. Telefony apple, dobrej jakosci rzeczy. To jest kwestia mentalnosci. Zauwazcie, ze produkty z Ukrainy sa dobrej jakosci, ich uslugi na ukrainie tez
  • Odpowiedz
@MurLand: Czy np. miasto Tambow (400km od Moskwy, 290tys. mieszkańców, zachodnia Rosja) jest obszarem trudnodostępnym? Dlaczego patrząc na street view trudno tam znaleźć fragment równego asfaltu, kawałek prostego chodnika albo zadbany trawnik? Praktycznie gdzie nie spojrzeć syf i mogiła. Miasto wybrałem przed chwilą losowo z mapy. W innych, które sprawdzałem wygląda to podobnie a idąc na wschód jest tylko gorzej.
3 przykłady z tego miasta:
https://maps.app.goo.gl/ieFdDWe6qKi6H2227
https://maps.app.goo.gl/J1ecMAnJ2Em1U69d9
https://maps.app.goo.gl/3hBtjESjFgdLyedbA
  • Odpowiedz
@orcio: sprawdziłem to miasto stan dróg średni ale nie tragiczny a Ty wybrałeś albo trafiłeś w co wątpię na jakieś ujowe. Mam Ci pokazać takie miejsca w Olsztynie czy jakimś innym 100-200k mieszkańców mieście?

I ja nie neguje tego że w Rosji jest większa bieda ale op pisze, że Rosjanie są w szoku jak widzą utwardzone drogi a jak już domy murowane to w ogóle szok.. to zwykle kłamstwo poziom życia
  • Odpowiedz
@Mateo132: czy ja wiem, nie wydaje mi się. Oni są bliżej zachodu mentalnie, jednak nie uznają tej całej zachodniej sztuczności i udawania kogoś kim sie nie jest. Raz mnie ukrainiec zapytal, czemu ludzie u nas sa sztucznie mili i tacy ulegli. Ja to samo widzialem w niemcach kilka lat temu, teraz mamy podobnie. Jest tam bardziej dziki zacho(albo dziki wschod) ale ma to swoje plusy. Ja mysle, ze gdyby nie to
  • Odpowiedz
@orcio: jeżeli chodzi o drogi to dodam jeszcze że w Rosji jest około 55 tysięcy kilometrów autostrad. W Polsce to 1800 plus trochę ponad 3 dróg expresowych.

I żeby nie było że na wschodzie to już w ogóle dróg nie ma.

Tutaj Kirow też wybrałem losowa miejscowość daleko na wschód od Rosji. I pierwsza ulica jaka odpalam. Ładny asfalt i my tu porównujemy Polskę do Rosji, a wpis opa był o
MurLand - @orcio: jeżeli chodzi o drogi to dodam jeszcze że w Rosji jest około 55 tys...

źródło: 1000007823

Pobierz
  • Odpowiedz