Wpis z mikrobloga

planuje zmienić olej z 0w20 (które zalał serwis z niewiadomego mi powodu, ale to za kadencji poprzedniego właściciela) na 5w40 - silnik 2.0tfsi

nie mam zamiaru kupowac najtańszego gówna, ale jednocześnie nie widzi mi się płacić za 6l oleju ponad 300 zł, bo "marka prymium" ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie, że i tak autem jeżdżę spokojnie - wychodzę z założenia, że wolę trochę tańszy ale wymieniać częściej

miałem już upatrzonego meguina super leichtlauf 5w40, ale ostatnio będąc przy okazji w IC, wpadła mi w oko reklama ich oleju "comma" (jakaś brytyjski olej, produkowany chyba tylko dla IC). Cena przystępna - za 6l comma x-flow 5w40 wychodzi około 170-180 zł po jakichś drobnych zniżkach a z tego co czytam/oglądam jakieś recenzje (których niestety jest mało - albo po rusku, po polsku to chyba z dwa-trzy testy znalazłem) i z tego co widziałem, to całkiem dobrze wypada ten olej na tle innych

zatem pytanie - czy ktoś testował albo miał do czynienia z tym olejem? odpuścić, czy warto spróbować?

#motoryzacja #oleje #samochody
  • 3
szczególnie, że i tak autem jeżdżę spokojnie - wychodzę z założenia, że wolę trochę tańszy ale wymieniać częściej


@lukasz3123: no i prawidłowo, ale w tej sytuacji nie ma absolutnie żadnego znaczenia co zalejesz, byleby było zgodne ze specyfikacją

Jakieś porównanie, analizy to przy tych olejach za 300zł za 6l gdzie wchodzą LM, Penrite czy inne Millersy. Ze średniej półki co by to nie było to będziesz zadowolony
@Atreyu: w jakieś lm czy inne millersy pewnie bym się bawił, gdybym srogo męczył te auto. A ja zazwyczaj jeżdżę spokojnie, od czasu do czasu trochę przycisnę ale wiadomo, bez przesady

dzięki za pomóc - na grupie audi to już by mnie zjechali, że skoro stać mnie na takie auto, to koniecznie muszę kupować wyczynowy olej 6l za 400 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)