Wpis z mikrobloga

Dużo się mówi ostatnio o długotrwałym wsparciu itd. często ten temat porusza się przy kłótniach apple vs reszta. Nie zwracałem na to uwagi, bo dopóki telefon normalnie działa to nie ma dla mnie kompletnie różnicy co to za wersja itd.

Ale z ciekawości sprawdziłem stan mojego telefonu.

LG Velvet kupiłem pod koniec 2020 roku. Nie pamiętam jaką miał ten telefon wersje androida kiedy go kupiłem ale wierząc opisom z neta Android 10, obecnie mam na telefonie Android 13 po wszystkich aktualizacjach.

Sprawdziłem też w opcjach pozycję "Poziom bezpieczeństwa aktualizacji Android" i jest tam data 1 lipca 2023.

Więc niedługo stuknie 3 lata, wydaje mi sie, że wszystko pod względem oprogramowania jest w miarę najnowsze a sam telefon nie muli, normalnie się z niego korzysta itd. Nawet jeśli go teraz zmienię, to raczej z nudów, chyba minęły te czasy, kiedy zmieniało się telefon, bo był "za słaby".

I teraz pytanie jaka jest według was granica po której można uznać czy telefon jest dobrze wspierany czy nie?

#telefony #android
  • 5
chyba minęły te czasy, kiedy zmieniało się telefon, bo był "za słaby".


@Murasame: Ja tam jeszcze widzę lekką różnice pomiędzy moim Poco F2 pro z snapdragonem 865 a np. Xiaomi 13 z snapdragonem 8gen2. Chciałbym mieć telefon który reaguje natychmiast. Druga sprawa to wydajność energetyczna dzięki której nowsze telefony z taką samą baterią będą trzymały dłużej
@Murasame: Nie wychodzi na to samo. Zobacz sobie testy ile trzyma bateria w np. telefonie z taką samą pojemnością baterii 8gen1 vs 8gen2 jest znacząca różnica. Procesor nie działa cały czas na maksa jak go używasz do przeglądania internetu itp. tylko w grach i benchmarkach