Wpis z mikrobloga

#tmobile #internet #pracazdalna Jeśli macie pracę zdalną to odradzam T-Mobile jako operatora i jego światłowód. Internetu nie ma od wczoraj wieczór. Rano miał dzwonić technik i się umówić na wizytę do południa. Zadzwonił raz przez kilka sekund przed 8.00. Nie udało mi się odebrać. Oddzwonić nic się nie da bo automat każe dzwonić do operatora. Zadzwoniłem do BOK t mobile. Mieli dać znać żeby technik oddzwonił. Czekam i gówno z tego. Dzwonię po 2h znowu, straciłem 20 min na kolejną rozmowę z której się dowiedziałem że dalej T-Mobile mi nie pomoże bo światłowód obsługuje Orange. I nie mogę się skontaktować z ich technikami tylko mam czatować na telefonie z nadzieją że uda mi się odebrać jak zadzwonią kolejny raz na 5sek. Śmieszna sprawa bo umowę podpisywałem z T-Mobile a tu "nie mamy pańskiego iternetu i to nie nasza wina :-)" Na szczęście jest internet w telefonie i punkt dostępu. Ale nie po to się bierze światłowód...
  • 12
@ArquesMartin Nie pomyślał bym że internet który mi sprzedaje T-Mobile w razie awarii nie jest ich do naprawy i że to nie ich światłowód. A t mobile miał dobry zasięg sieci u mnie i miałem już u nich 2 numery tel.
@Korax: a nie no, rozumiem, ale ja tak bez cienia ironii pytam, Orange też oferował światłowód w twojej lokacji? to, że miałbyś ten internet bezpośrednio od dostawcy wcale nie gwaranuje, że nie stałoby się to samo. Sam mam bezpośrednio od Orange i jak dotąd zero problemów, no ale co z tego, pewnie do czasu.
@ArquesMartin Orange nie proponował mi nic. Ja rozumiem że może być awaria. Jak miałem w UPC to też bywało że net padł. Ale tam był kontakt z technikiem i sprawne rozwiązanie problemu. Ty chodzi o jakość pomocy dla klienta a nie o bezawaryjność.
@Korax: trochę tak jest że wirtualni operatorzy, nawet jak są tańsi to lepiej korzystaj z tych którzy faktycznie zarządzają infrastrukturą z której będziesz korzystać. główny numer mam w t-mobile, światłowód w netii, choć miałbym zbliżone oferty za mniej.

niemniej, oficjalna reklamacja, a potem żądanie korekty faktury za okres gdy usługa nie działała. kilka razy jak wszyscy w okolicy zgłoszą to ogarną się jak zacznie im to przynosić stratę. ewentualnie, trochę prowokacyjnie
@Korax: Tmobile nie ma swoich swiatlowodow dla osob prywatnych i malych firm (lacza dedykowane to inna sprawa, oddzielona infrastruktura) oni zawsze korzystaja z laczy Orange, Inea wiec zaden technik Tmobile do ciebie nie przyjedzie.
@krzywy_kanister To już wiem. I nie jest problemem że ten technik będzie z Onetu. Mi to ryba i może być nawet z Tak Taka. Problemem jest to że nie ma z tymi technikami żadnego kontaktu. Kontaktujesz się z nimi przez infolinię T-Mobile, bawisz w głuchy telefon i oni że sobą też.