Wpis z mikrobloga

#vinted kupiłem ostatnio na vinted air podsy za mniej więcej połowę cenę nowych ( zapłaciłem 500 zł ) wystawione jako niby nietrafiony prezent ale oczywiście jako oryginalne itd. Przyszły i jak się szybko okazało są to fejki. Nr seryjne na pudełku zupełnie inne od tych co wykrywa iphone. dodatkowo na pudełku piszę made in USA a nie made in China ( co za dumny Chinczyk musiał to robic ), brak oznaczeń CE na słuchawkach, wgl na słuchawkach na wewnętrznej stronie zamiast Apple pisze Appel XD no generalnie fejury strasznie, wszystko oczywiście zgłosiłem do Vinted itd. I teraz pytanie, czy będę musiał odsyłać te słuchawki na swój koszt? A jeśli tak to z jakiej racji ja mam pokrywać koszty wysyłki skoro zostałem jawnie oszukany i zasadniczo cała sprawa powinna pójść na policję za sprzedaż podróbek?
  • 75
@Sajden1337: będziesz płacił za koszty wysyłki. Miałem tak samo, kupiłem raybany w normalnej cenie używanych sztuk - przyszły fejki za milion procent. Chapałem z vinted ale i tak musiałem zapłacić za koszt wysyłki zwrotnej mimo iż ja nie zawiniłem, a sprzedający. Za to sprzedał feje dostał tylko ostrzeżenie.
jeśli tak to z jakiej racji ja mam pokrywać koszty wysyłki skoro zostałem jawnie oszukany i zasadniczo cała sprawa powinna pójść na policję za sprzedaż podróbek?


@Sajden1337: możesz domagać się pokrycia kosztów od sprzedawcy, vinted. Podobnie jest jak się wysyła pralkę na reklamację zawsze domagam się bezpłatnej dostawy i kuriera i mają taki obowiązek ustawowy
@Orowerbogatszy: @TruskawkaNaTorcie i inni: Sam sprzedaje na vinted różne pierdoły oryginalne które dostałem w prezencie. Też nie raz by się czegoś pozbyć sprzedałem po dużo niższej cenie. Skoro typ ma napisane w ogłoszeniu, że kupuje oryginał to nie powiedziałbym, że to debil/idiota/naiwniak.
Kupowanie a 1/10 ceny na aliexpress to co innego, ale na vinted zdarzają się czasami cebule. Sam przytuliłem kilka oryginalnych rzeczy za 1/3 ceny bo sprzedawca chciał się pozbyć/nie
@Sajden1337 ciesz się że dostałeś podróbki, a nie kradziony oryginał, bo gdyby były kradzione a kryminalni zajęli by się sprawą to byś był wzywany na policję nie jako poszkodowany ale jako podejrzany w sprawie paser. I mówię 100% poważnie :)
@Sajden1337: Raz miałem tam problem, bo sprzedawca wysłał mi nie tę bluzę co trzeba - po kontakcie z Vinted i otworzeniu sprawy wyszło, że muszę sam opłacić wysyłkę zwrotną... Bluza za parę złotych więc #!$%@?, ale niesmak pozostał
@Sajden1337: Przerabiałem to odsyłając ostatnio podróbę koszulki Ralpha. Jeżeli sprzedający zaakceptuje zwrot to od vinted dostaniesz etykietę, sprzedający po otrzymaniu zwrotu musi potwierdzić, że wszystko ok, vinted wtedy zwróci Ci kasę pomniejszoną o opłatę serwisową (nie płacisz za wysyłkę)
air podsy za mniej więcej połowę cenę nowych ( zapłaciłem 500 zł ) wystawione jako niby nietrafiony prezent


@Sajden1337: nie no, legitnie brzmi xDDDDD od raz uwidać że oryginały
gość od razu miał nadzieję na zwrot hajsu i zostawienie towaru dla siebie


@matiJ: Bo kiedyś tak było, kasa którą wpłacałeś była trzymana przez vinted, to momentu potwierdzenia przez kupującego że wszystko OK. Wystarczyło więc tylko zgłoszenie, że produkt nie jest zgodny z opisem/zdjęciami/itp i dostawałeś zwrot kasy bez żadnego odsyłania rzeczy.
Teraz chyba już chcą by odsyłać ale na koszt sprzedającego.
@Sajden1337: Jak już dostaniesz zwrot to daj znać bo mam takie co też były nietrafionym prezentem i sprzedam za 1/10 ceny, oryginały. Sprzedaje za tak niską cenę bo jestem upośledzony XD
wszystko oczywiście zgłosiłem do Vinted itd. I teraz pytanie, czy będę musiał odsyłać te słuchawki na swój koszt? A jeśli tak to z jakiej racji ja mam pokrywać koszty


@Sajden1337: ty sie modl zebys wgl odzyskal kase XDDDDD
@Orowerbogatszy: ale zebysc wiedzial jak ciezko sprzedac oryginalne air podsy... Ja swoje musialem opchnac za 600 a cena nowych to 900... Jam wystawialem za 700-800 to 15 osob niby zainteresowanyvn ale nikt nie chcial zaryzykowac. Mimo ze spora czesc lokalnie mogla sprawdzic przy odbiorze.