Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków, którzy byli w #egipt #hurghada
Kupiłem sobie z dnia na dzień wyjazd i prawie nic nie wiem, a obawiam się, że info w google może być przedawnione.

- Czy wypłacać fizyczne dolary, czy można tam płacić kartą?
- Czy jest tam bezpiecznie?
- Na co uważać, na co zwracać uwagę?
- Jakieś sposoby na #zemstafaraona?

#pytanie #wczasy #wakacje
  • 10
@Yakooo: wyplac dolary, będziesz mieć na napiwki. Karta raczej nie zapłacisz i nie polecam. W ostateczności możesz karta wypłacić kasę z bankomatu w hotelu ale to się średnio opłaca. Weź najwięcej jednodolarowek ile będziesz mógł znaleźć w kantorach - zostawisz od czasu do czasu napiwek i będzie git. W Egipcie jest bardzo bezpiecznie, lokalsi nie mogą sobie pozwolić żeby zagrozić turystom bo spotka ich kuku od lokalnego rządu który żyje z
Czy wypłacać fizyczne dolary,


@Yakooo: tak, minimum 25$ na twarz będzie potrzebne na lotnisku
dużo 1$ bo inaczej to ujowo będzie poczytaj co i jak
i można płacić kartą w miejscach gdzie są turyści, tam gdzie urzędują lokalsi nie
przelicza z ichniej waluty nie zapłacisz $ coś zmienili chyba ostatnio, poprzednio zdejmowało w € i $ bo się wybierało.

Czy jest tam bezpiecznie?


@Yakooo: tak. Hurgada jako hurgada czy któryś
@Yakooo: 5$ dla kelnera rano spowodowało, że szkło mi nie wyschło do wieczora bez podniesienia się z leżaka. Jak tylko widział, że mi się kończy to się od razu pojawiał z pytaniem co dalej.

Zostawiaj 1$ co rano w pokoju na łóżku, będzie za każdym razem świeża pościel, ręczniki.

Poprostu oni z tego żyją
@Yakooo: Jak nie zostawisz napiwku to nic się nie stanie jednak oni będą oczekiwać gratyfikacji. Sprawa jest taka że oni zarbiają bardzo mało a inflację mają wystrzeloną w kosmos więc tak naprawdę żyją z napiwków. Pierwsza akcja to wiza na lotnisku kosztuje ok 25$. Jak wyjdziesz z samolotu to na lotnisku będą ustawieni tacy naciągacze - sprzedawcy wiz. Będą mieć stoiska z różnymi nazwami biur podróży ale oni nie pracują dla
Jakieś sposoby na #zemstafaraona?


@Yakooo: są, na miejscu kupisz leki jak coś, nasze są g warte. Na miejscu bez recept, większość hoteli ma aptekę (lub coś podobnego).


@Bad_Wolf: Nasze leki nie są gówno warte tylko ludzie nie wiedzą co brać... Lek działający na tamtejsze problemy to Nifuroksazyd który jest głównym składnikiem legendarnego egipskiego Antinalu, i TAKIE SAME leki mamy w polsce ale pod inną nazwą, ważne aby zawierały nifuroksazyd
via Android
  • 0
@Pecyk na szczęście nie miałem "przyjemności" mieć zemsty faraona, różowa tylko jedna tabletkę antinalu wzięła, bo miała dziwne wrazeniw w żołądku a tak to git.

Oby nic nie było kilka dni po powrocie xD
Nifuroksazyd który jest głównym składnikiem legendarnego egipskiego Antinalu, i TAKIE SAME leki mamy w polsce ale pod inną nazwą, ważne aby zawierały nifuroksazyd i zadziałają tak samo jak te egipskie.


@Pecyk: tylko ilość składnika czynnego jest inna i tam jest dostępny bez recepty ¯\(ツ)/¯
@Bad_Wolf: U nas nifuroksazyd jest również dostępny bez recepty, są różne dawkowania, zawsze można wziąć więcej tabletek, nikt tego nie sprawdza :)