Wpis z mikrobloga

Najtańsze karty pamięci na rynku 128GB to niecałe 20zł. W przypadku karty 1TB to mniej niż 100zł. Różnica wynosi ok. 80zl. A teraz popatrzmy na ceny telefonów apple:
15 Pro 128GB 5999 zł
15 Pro 256GB 6599 zł
15 Pro 512GB 7799 zł
15 Pro 1TB 8999 zł
Telefony różnią się tylko wielkością wbudowanej pamięci ale różnica w cenie to... 3 000zl
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#apple #iphone #heheszki #takaprawda
  • 94
  • Odpowiedz
Gównoburza o to co i na co wydaje hajs - klasyk xD

Nikt was nie zmusza do zakupu.

Ja w piątunio robie upgrade z IP 11 pro max 1TB na IP 15 pro max 1TB + najnowszy applewatch

a za rok upgrade z MacBooka pro M1 na najnowszego MacBooka pro ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
  • 0
@wpoz Macbook air 15, różnica między 256 a 512gb ssd to 1200zł a ja do galaxy book 15 kupilem 1tb ssd za 50euro, dlatego uwazam ze apple rucha w dupę swoich klientów.
  • Odpowiedz
Oho, znów zaczęła się woja o gówno xD.
Jedno trzeba Apple przyznać robi świetny sprzęt, prawdopodobnie sporo za niego przepłacamy, ale nie zmienia to faktu, że to kawał solidnego sprzętu.
Więc nie ma co hejtować, jak Cie nie stać to twój problem nie Appla, i wice wersja, jak już za niego przepłaciłeś to nie ma sie czym chwalić, że zostałeś wyruchany na kasę :).
  • Odpowiedz
już wsadzam tego kingston kc3000 1tb do swojego smartfona. A nie czekaj, rozmiar nie pasuje XD

@Ka4az: Nic nie zrozumiałeś. Wisi mi to i powiewa co sobie kupujesz i gdzie sobie potem wsadzasz.

Chodzi o to, że Apple swoją marżą na pamięciach osiąga himalaje absurdu. Robi to bo oczywiście może, ale wytykanie im tego jest normalną reakcją konsumenta który ma więcej niż 2 komórki mózgowe.
  • Odpowiedz
@enterprize: ale wiesz, że gówno kosztuje mało a dobre rzeczy które mają długi działąc juz troche wiecej
prosty przykład: karta sd 4gb industral grade to minimum 50zł
  • Odpowiedz
@enterprize: Apple ma na pewno dosc dobrze przeanalizowane jak duży wolumen jakiej wersji sprzedaje, na tym opiera swoje umowy z dostawcami pamięci.

Apple sprzedaje 200mln iphonów rocznie

gdyby ceny ustawili tak, że rynek byłby bardziej zainteresowany wyższymi wersjami to przykładowo zmienniłby sie rozkład
128GB : 190mln
1TB: 10mln
Na
128GB: 10mln
1TB: 190mln,

Na co dostawcy pamięci musieliby wyprodukować 5.5x więcej półprzewodników (powierzchniowo).

Nie wiem czy kojarzysz czego kryzys ostatnio mieliśmy
  • Odpowiedz
@enterprize Ceny o których Ty piszesz, dotyczą chińskich podróbek.

Owszem dyski m2 mocno spadł, bo taki 980PRO 2TB Z 1800zl do 600zl i to na przełomie dwóch lat.

Mnie osobiście śmieszy model startowy 128GB w Pro.
  • Odpowiedz
i jak sobie wyobrażasz dysk takiej wielkości w telefonie? xD


@wpoz: przecież ten dysk korzysta z takich samych kostek pamięci NAND jak te które producent ci lutuje w telefonie
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Telefony różnią się tylko wielkością wbudowanej pamięci ale różnica w cenie to... 3 000zl


@enterprize: po pierwsze szanowałbyś się i porównał raczej ceny NVMe. Oczywiście, to nadal o rząd wielkości mniej niż sobie Apple krzyczy. Tylko że wiesz co? Ajfoniarze też uważają, że Apple to zdzierca - tylko widocznie wolą zacisnąć zęby i wydać więcej na srajfona niż na androida o teoretycznie lepszej specyfikacji ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@jakuba94: tak w telefonie jest dokładnie ten sam sterownik do obsługi 128GB co 1TB, wynika to z faktu że kostki pamięci UFS3.1 są z tej samej rodziny i obsługuje się je w ten sam sposób i różnią się dwiema cyframi w partnumberze. Powiem Ci więcej jak kupisz wersję 128GB i będziesz potrafił to możesz sobie przelutować kostkę UFS na większą jak uda Ci się kupić, i będzie działać. I nie #!$%@?
  • Odpowiedz