Wpis z mikrobloga

Mirki Mireczki, ciekaw jestem jak tam u Was sytuacja z #beka2procent

Proszę kliknomć w ankietę zgodnie z Waszym obecnym statusem #bk2

Odpowiedzi trochę uprościłem i spłaszczyłem ze względu na ograniczona liczbę odpowiedzi w ankiecie.

Twój status w beka2procent:

  • Singiel - decyzja pozytywna 22.4% (58)
  • Singiel - decyzja negatywna 3.1% (8)
  • Para z/bez dzieci - decyzja pozytwyna 7.7% (20)
  • Para z/bez dzieci - decyzja negatywna 2.7% (7)
  • Wniosek z lipca - nadal czekal 13.1% (34)
  • Wniosek z sierpnia / wrzesnia - nadal czekam 18.5% (48)
  • Nie kwalifikuje sie do BK2 32.4% (84)

Oddanych głosów: 259

  • 28
  • Odpowiedz
@ms92: czekam na pozwolenie na budowę i składam wniosek

Akurat powinno być po wyborach to może jednak się wstrzymam jak Herr Tusk wygra w oczekiwaniu na 0% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@bzyku95 dobry ruch będzie, obwarują jakimiś ograniczeniami, a już wszyscy pobiorą ma BK2 i nieliczni się tylko załapią :D powodzenia!
  • Odpowiedz
  • 0
@ms92 u mnie wstępna po 7 dniach, po 5 dniach od opłaty rzeczoznawca. Może szybko pójdzie?

singiel UoP 5200 netto, 390k
  • Odpowiedz
  • 0
@ms92 3 tygodnie na rzeczoznawcę czy na wstępną decyzję? Ja składałem do pekao (śląsk, może tu nie ma korków)
  • Odpowiedz
  • 1
@G123 na cokolwiek, nawet BIK niesprawdzony… ale Wawa, więc tu może być większe zatrzęsienie wnioskami.
  • Odpowiedz
@ms92: nie #!$%@?, że Wawa bo za 500k w Wawie gówno kupisz xD chyba, że klitkę 30m
ale tak, też okolice Wawy i 50m za 545k biorę. Wniosek 13.07
Rzeczoznawca:
alior: 02.08
pko bp: 09.08

Do tej pory cisza

Pekao nawet bez finansowej i dzwoniąć do oddziału przyznali się, że mój wniosek pominęli xD

Termin umowy 6 październik. Strata 50k niedługo xD
  • Odpowiedz
@ms92: 11 sierpnia Pekao, 14 sierpnia PKO. Pekao ruszył sprawnie - BIK sprawdzili 13 sierpnia w niedzielę, decyzja finansowa 17 sierpnia, rzeczoznawca 23 sierpnia i... cisza. PKO ruszył z kolei 1 września BIK, 4 września kontakt rzeczoznawcy, 5 września inspekcja i czekam... Na iPKO status etap 2/3 - ocena nieruchomości.

Warszawa, 470k. Średnia z 3/6 msc 9k netto, z 12 msc nieco ponad 8k netto. UoP.

#!$%@? idzie dostac z tymi
  • Odpowiedz
@ms92: przez pośrednika. Tak widzę, ale od sprawdzenia bik (wykupiłem powiadomienia) - wchodzisz w złożone wnioski i tam będzie. Brak bika = wniosek sobie czeka na rejestrację.

Kiedy składałes?

Btw mieszkanie u mnie podobne, 46m po remoncie, obok metra, ta sama cena. Mam też zapas wkładu do 200k jakby coś było jednak nie tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@opewnieJerzy

Btw mieszkanie u mnie podobne, 46m po remoncie, obok metra, ta sama cena. Mam też zapas wkładu do 200k jakby coś było jednak nie tak.


Może te same xD
  • Odpowiedz
@UlanyD: u mnie decyzja finansowa w 3 dni (kredyt 494k + 100k wkładu, Kraków, wniosek składany w Brzeziu), potem ludzie z banku 7 sierpnia byli oglądać mieszkanie, 11 sierpnia dostarczyłem ostatni wymagany dokument i od tej pory cisza, minął już miesiąc :/ Umowa przedwstępna z zadatkiem 50k do końca października.
  • Odpowiedz