Wpis z mikrobloga

Mireczki, ile hajsu w gotówce zabrać do Egiptu? Ja do jednego z Jaz-ów i zastanawiam się ile 1$ banknotów zabrać na te ich napiwki. Czy za wycieczki fakultatywne można płacić kartą czy na to też lepiej gotówkę?

Trochę się cykam jechać duża gotówką :/

#egipt #kiciopyta #podroze #allinclusive
  • 27
  • Odpowiedz
@cwlmod: w sumie to bardzo nieprecyzyjne pytanie, bo Jaz ma kilka lokalizacji, które diametralnie się różnią. W Egipcie niektóre hotele położone są w miasteczkach turystycznych, gdzie można skorzystać ze sklepów i zewnętrznych restauracji oraz innych usług. Inne są na takim odludziu, że będziesz ograniczony niemal tylko do swojego hotelu.

Poza tym to jak zwykle kwestia indywidualna i też pytanie co oznacza dla Ciebie duża gotówka? Ja jadę w październiku, nie jadę
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi: Jaz Lamaya - odludzie przy zatoce. Nie interesuje mnie ten gówniany kraj. Jadę tam dla piramid, luksoru i nurkowania. Same te wycieczki będa trochę kosztować (razy dwie osoby) plus trzeba mieć podobno jakieś drobne na napiwek dla obsługi codziennie :/
  • Odpowiedz
@cwlmod: nie no, to faktycznie nie interesuje Cię ten gówniany kraj. Mnie nie interesuje Polska, tylko pojechałbym tam zjeść pierogi, zobaczyć Bałtyk, góry, Pałac Kultury itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale żarty na bok - skoro jedziesz na wycieczki to zmienia postać rzeczy, bo masz więcej możliwości spróbowania czegoś/kupienia. W takim weź więcej kasy. Jeśli masz dobrą kartę albo czas żeby taką wyrobić to możesz po
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi: Dlatego jade na 2 tygodnie zeby jednak pobyć w hotelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja już mam dosyć wycieczek aktywnych. Dobrze potrafię wszystko zaplanować tylko zawsze o czasie wolnym zapominam. Jak bylismy w Chorwacji przez 12 dni to JEDEN RAZ byłem na płazy xD

Pytanie czy za wycieczki fakultatywne kupowane lokalnie w hotelu czy kogoś kto do niego przyjeżdża, mozna placic karta.

Mam tylko revoluta z
  • Odpowiedz
@cwlmod: no dobra, ale nie lepiej sobie przylecieć do Kairu/Luksoru, wziąć nocleg i spokojnie pozwiedzać, a później odpoczywać, tylko zamiast tego za każdym razem tłuc się setki kilometrów w jedną i drugą, tracąc czas i chęć do życia?( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem to właśnie takie wycieczki są bardzo aktywne.

Revolut nawet kursowo jest słaby, ale to zawsze dobra opcja zapasowa. Jeśli masz Pekao (popularny bank w
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi: Luksor jest bardzli blisko (prosta linia od wybrzeża, Coraya Bay), a tylko Kair jest problematyczny. Widziałem gdzies wycieczkę z przelotem, choć nie wiem czy warto ryzykować xD

Revolut nawet kursowo jest słaby, ale to zawsze dobra opcja zapasowa.

Zaraz zaraz mireczku, revolut to ma przecież parę groszy spreadu. Gdzie mogę sprawdzić kurs waluty w karcie wielowalutowej pekao sa?

Ogólnie Egipt w ostatnim czasie dość mocno potaniał, bo ich waluta jest
  • Odpowiedz
@cwlmod: jestem przede wszystkim weteranem podróży, ale nie takim bardzo, dopiero 50 państw na liczniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale coś tam się na tym Egipcie znam, no i w październiku sam tam lecę znowu. Ale to po kolei:

Luksor jest bardzli blisko (prosta linia od wybrzeża, Coraya Bay):


Czy bardzo blisko to kwestia dość subiektywna. To 5 godzin w jedną stronę, czyli 10 w dwie. Zwykle
  • Odpowiedz
Poza tym piszesz, że sprawdzałeś rok temu


@cwlmod: tu coś źle przeczytałem. Napisałeś, że w tym roku.

Niemniej, spojrzałem na ceny w TUI do końca października i pokazuje mi oferty już od 2100 zł za 4*. Daleko do 3800. 5* (choć to bez znaczenia) za 2200.
  • Odpowiedz
  • 0
Niemniej, spojrzałem na ceny w TUI do końca października i pokazuje mi oferty już od 2100 zł za 4*. Daleko do 3800. 5* (choć to bez znaczenia) za 2200.


@kishibashi: Tylko co mi po hotelu w centrum miasta, a nie na wybrzeżu? Sprawdziłem 3 takie tanie i wszystkie gdzieś na zadupiu.

Czy bardzo blisko to kwestia dość subiektywna. To 5 godzin w jedną stronę, czyli 10 w dwie

No ok. Piramidki
  • Odpowiedz
Tylko co mi po hotelu w centrum miasta, a nie na wybrzeżu? Sprawdziłem 3 takie tanie i wszystkie gdzieś na zadupiu.


Ja też sprawdziłem i są hotele bezpośrednio przy morzu, a w jednym nawet byłem (1 noc przez booking) i miał najlepszą plażę i wodę jaką tam widziałem, znacznie lepszą niż w drogich sieciowych hotelach, choć cenowo było mu daleko. Jeśli problemem jest sąsiedztwo zabudowań to raczej w nieuzasadniony sposób - część
  • Odpowiedz
@cwlmod: wycieczki bierz stąd: https://hurghadawycieczki.pl/ brałem ja i sporo znajomych przez ostatnie kilka lat, wszyscy zadowoleni, płatność tylko gotówką

Wycieczki czy do Luksoru czy do Kairu są bardzo męczące i trwają +- 24h. Kair i piramidy zajebiste, ale mega wyczerpujące, Luksor bardziej lajtowy.

Hotel bierz z bezpośrednim dostępem do morza, chodzenie samemu po mieście to nie jest przyjemnie doświadczenie.

Jak na 2 tygodnie to imo 100$ na napiwki + koszty wycieczek
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi: Wiesz, ja te dopłaciłem do lepszego hotelu, bo chce mieć jak najlepsze warunki przy kompletnej nieznajomości tego kraju. Ja dalej niż na krecie to nie byłem. Nigdy poza UE nie wyjechałem, a to będzie dopiero 3 konkretny wyjazd zagraniczny (poza włochami na narty).

Stać mnie to skorzystam, ale jak zacznę trochę ogarniać to pewnie też będę szukał oszczędności na zbędnych wygodach i ułatwieniach.

Dzięki za tipa z ta walutą. Zorientuję
  • Odpowiedz
@cwlmod: od razu Ci mówię, że kartą nigdzie poza lotniskiem nie zapłacisz (a i to nie jest pewne) xDDD

5h w autokarze w Egipcie to nie jest 5h w PL, te wycieczki są serio bardzo wyczerpujące, ale IMO Luksor jest tego wart :)
  • Odpowiedz
@cwlmod:

Dzięki za tipa z ta walutą. Zorientuję się jak to wygląda na miejscu, tzn jaka jest różnica w cenach i czy mam wygodnie blisko kantor, bo bez tego to też lipa będzie


Najprawdopodobniej w hotelu będzie coś w rodzaju bankomatu i kantoru w jednym. Dość popularne rozwiązanie. Jak nie w Twoim to może jakoś obok. Bo z tego co widzę to tam w okolicy pusto.

Wiesz, ja te dopłaciłem do
kishibashi - @cwlmod: 
Dzięki za tipa z ta walutą. Zorientuję się jak to wygląda na m...

źródło: 20191003_125056

Pobierz
  • Odpowiedz
@cwlmod: to jeszcze odnosząc się do kolegi wyżej skomentuję, a Tobie może się przyda:

@Endr3w

Jakbym teraz jechał do Egiptu to starałbym się znaleźć prywatnego przewodnika, który by nas po prostu wszędzie woził, szczerze polecam taką opcję :)


Albo po prostu korzystać z Ubera/Careema czy co oni tam jeszcze mają. Przejazdy tam są śmiesznie tanie, a jeszcze gdy kurs funta taki słaby...

chodzenie samemu po mieście to nie jest przyjemnie doświadczenie
  • Odpowiedz
@cwlmod: jeszcze dwie istotne kwestie mi się nasunęły. Robiąc cokolwiek samemu czy zamawiając Ubera dobrze mieć Internet. Karta SIM nie jest tam szczególnie droga, ale zwykle turystom sprzedają z niezłym narzutem, a i proces aktywacji może być skomplikowany i trwać (mi Internet uruchomił się dopiero po kilku godzinach). Dlatego jeśli masz eSIM w telefonie to polecam Airalo. Zagraniczne pakiety danych są obecnie dość tanie, często w lepszych cenach niż lokalne SIMy
  • Odpowiedz
@cwlmod: aż sobie z nostalgii przejrzałem stare fotki. Zauważyłem, że cenniki z hoteli i w restauracjach wyrażone tylko w funtach egipskich. Razem z googlem można sprawdzić sobie nawet ceny. Kanapka ze stekiem (bardziej taki obiad niż kanapka) - 25 zł. Inne posiłki podobnie, czy to makarony, czy sałatka z krewetkami. Tanio jak na posiłki w hotelu i to w Hiltonie.
kishibashi - @cwlmod: aż sobie z nostalgii przejrzałem stare fotki. Zauważyłem, że ce...

źródło: 20191009_221459

Pobierz
  • Odpowiedz