Wpis z mikrobloga

Hej,

Mam pytanie, nigdy nie musiałem interesowac sie groszkiem, ponieważ zawsze gdzieś rodzice lokalnie kupowali węgiel kostkę. Lecz wymienilismy piec na Defro Eko Lux 25 no i chce kupic jakies 3 tony groszku na zimę.



Do wyboru w PGG jest Pieklorz, Karlik, Retopal. ale one jak się głębiej przyjrzeć to mają praktycznie podobne wartości opałowe i spiek i są w tej samej cenie 1500zl



Jest jeszcze Wesoła, 1320zł niby wyzsza kalorycznosc, ale spiekalnosc do nawet 40% i widziałem pare fotek z jakiegoś forum i podobno pali się dramat.

Proszę o radę co używacie. Zależy mi na raczej tanim i bezproblemowym paleniu z podajnikiem.

#ekogroszek #pgg #defro #wegiel
  • 9
  • Odpowiedz
@Vahn: Karlikiem napalisz bez nerw, ale na moje oko produkuje dużo popiołu. Taki np. Lew był lepszy (choć to tylko marka i nie wiem co tam teraz sypią), czasem na składzie u Janusza można też coś lepszego utrafić. Jeżeli coś jest znacznie tańsze to jest to szajs najpewniej. Wesołej nie bierz.
  • Odpowiedz
@Vahn: Paliłem wszystkimi trzema - Retopal ma niską kaloryczność i daje sporo popiołu, ale kompletnie się nie spieka. Pieklorza wszyscy chwalą, ale u mnie dosyć mocno się spiekał i dawał sporo popiołu, chociaż mniej jak Retopal. Karlik z tego zestawienia jest moim zdaniem najlepszy, palę nim od lat i nie miałem problemów.
  • Odpowiedz
czy ktoś pali Pieklorzem zakupionym w tym roku? Jak to u was wygląda?

Sam kupiłem pod koniec sierpnia. Mam taki problem, że nie chce się palić. Ba, są mega problemy aby w ogóle rozpalić. Jakby był niepalny. ;-)

Palę eko ponad 10 lat i czegoś podobnego nie miałem.


@Vahn:
Ja paliełm w zeszłym sezonie Karlikiem. Bez większych problemów.
Teraz pod koniec sierpnia kupilem Pieklorza. Mam taki problem, że nie chce się
  • Odpowiedz