Wpis z mikrobloga

https://eurohousestat.pl

Witam. Stworzyłem stronę, która gromadzi i analizuje informacje dotyczące obecnych cen nieruchomości w miastach Warszawa i Kraków. Celem jest regularne zbieranie danych oraz wizualizacja trendów na rynku nieruchomości.

Ostatnie dane zebrane na dzień 1 września 2023 r. pozwalają na następujące obserwacje:

Warunki ofert na rynku nieruchomości:

- Około 85% ofert sprzedaży i 70% ofert wynajmu dotyczy nieruchomości wystawianych przez agencje nieruchomości, reszta pochodzi od prywatnych sprzedających.

Najwyższe ceny za metr kwadratowy:

W Warszawie:
- Mieszkania w Śródmieściu osiągają średnią cenę 22 354 PLN za metr kwadratowy przy średnim rozmiarze mieszkania wynoszącym 65 m².
- Domy na Żoliborzu notują średnią cenę 18 114 PLN za metr kwadratowy przy średniej powierzchni domu wynoszącej 279 m².

W Krakowie:
- Mieszkania na Starym Mieście osiągają średnią cenę 19 185 PLN za metr kwadratowy przy średniej powierzchni wynoszącej 58 m².
- Domy na Czyżynach notują średnią cenę 12 651 PLN za metr kwadratowy przy średniej powierzchni domu wynoszącej 244 m².

Oprócz tych informacji, na stronie dostępne są również:

- Informacje o liczbie pokoi w ofertach.
- Analiza cen mieszkań z uwzględnieniem liczby pokoi.
- Analiza cen mieszkań w zależności od ich metrażu.
- Podział na sprzedających nieruchomości.
- Historia zmian cen w danym mieście.
- Rozkład cen za metr kwadratowy.

Na tą chwilę jest to wczesna wersja strony, która będzie stale rozwijana i ulepszana. Jeżeli występuje jakiś problem, prosiłbym o kontakt.

#inwestycje #nieruchomosci #finanse #warszawa #krakow #mieszkanie #gielda
wspirat - https://eurohousestat.pl

Witam. Stworzyłem stronę, która gromadzi i analiz...

źródło: Screenshot from 2023-09-09 16-32-25

Pobierz
  • 19
  • 0
@szybki-bill1: duplikaty staram się wyrzucać, dane z kilku portali a na razie rynek tylko wtórny, postaram się w przyszłości dodać i pierwotny, dodam te info na strone, dzięki!
@wspirat: prosba: jak pokazujesz gdzieś zmiany wartości, zwłaszcza procentowych to podawaj w jakim okresie czasu (lub innej jednostce jeśli tego dotyczy). Bez tego nie da się sensownie interpretować danych.
@wspirat: pytanie, dane odnośnie mieszkan scrapujesz przez jakiś skrypt pythonowy czy masz dane z API stron otodom? Ciekawy projekt, sam bawię się w vue js + api python i jakieś bazy danych i Twój projekt mnie zainteresował. Zapisujesz dane gdzieś w bazie danych?
@wspirat: Sredni metraż w Warszawie 98 metrów? Cos dziwnie wyglądają te statystyki, jak szukałem swojego mieszkania to takich powyżej 80 metrów jest na rynku bardzo mało.