Wpis z mikrobloga

Czaicie że minęło 5 lat od powstania #rdr2 a do tej pory żaden tytuł AAA nawet nie zbliżył się do realizmu oraz szczegółowości tej gry?
Wychodzi taki #starfield, gra wysokobudżetowa, oczko w głowie Bethesdy i nie ma nawet podjazdu do pięcioletniej gry od Rockstara.

Ten poziom szczegółów takich jak kurczące się jądra konia na śniegu, po żyjące miasteczka (mieszkańcy w zależności od godziny pracowali, siedzieli w saloonach, odpoczywali, spali) a skończywszy na cudownej oprawie audiowizualnej jest do tej pory nieosiągalny dla innych firm zajmujących się tworzeniem gier.

To tylko pokazuje że Rockstar tak wysoko podniósł poprzeczkę, że chyba tylko on sam będzie w stanie ją przebić - może za pośrednictwem GTA VI.

Podobna sytuacja była w 2015 z Wiedźminem. CD Project tak podniósł poziom imersyjności oraz konstrukcji zadań pobocznych że przebił go dopiero 3 lata później Red Dead Redemption 2.

#gry
#gta
Pobierz Vamyss - Czaicie że minęło 5 lat od powstania #rdr2 a do tej pory żaden tytuł AAA naw...
źródło: wp3770488
  • 106
jak jestes w trakcie bitwy w kaer morhen to mozesz po prostu sobie pojsc do novigradu i grac w gwinta,


@SmugglerFan: ale ja nie mówiłem o dysonansie ludonarracyjnym tylko o designie questów w RDR2, które są literalnie trochę bardziej rozbudowaną grą na szynach, niczym stare celowniczki - nie wolno ci odstąpić na krok od wyznaczonej przez twórców ścieżki bo inaczej MISSION FAILED.
@kolegaBob: Dobrze że wkleiłeś zdjęcie, udowadnia fatalną trawę, cała ziemie, kwiatki tylko niektóre są ok, wiele jest zrobiona na odwal się, w Medival nie ma takiego poczucia wcale.

Po prostu jak ktoś nie grał w lepsze graficznie gry ten tego nie widzi i tyle.
@SmugglerFan: ale ja nie mówiłem o dysonansie ludonarracyjnym tylko o designie questów w RDR2, które są literalnie trochę bardziej rozbudowaną grą na szynach, niczym stare celowniczki - nie wolno ci odstąpić na krok od wyznaczonej przez twórców ścieżki bo inaczej MISSION FAILED.


@pablo397: a w bitwie o kaer morhen mozesz odstapic na krok?
@SPACE_MARINE

>Dla mnie takie porównania nie mają sensu, bo RDR2, Wiedźmin i Starfield to gry o zupełnie różnych koncepcjach


@czlowiekzcegla: Sam jesteś bez sensu, Przecież op wyraźnie zasugerował że nie chodzi o samą grę a o poziom detali. Umiesz czytać? Technicznie wymagania sprzętowe dość wysokie a grafika wygląda jak z 2014 roku, albo i gorzej, gdy widzę te zezowate postacie.

To jakie porównania mają według ciebie sens?

Generalnie starfield to oszustwo,
@Vamyss: w Starfield pykam i bardzo mi się podoba, ale to prawda, Wiedźmin 3 i RDR2 pod względem złożoności świata to mistrzostwo, a RDR odpływa już w ogóle ze szczegółowością. Pozostaje liczyć, że GTA VI będzie jeszcze lepszy
@Vamyss: To jest #!$%@? NADgra.

a jeżeli chodzi o Starfielda, to czekam na porządne mody. Chociaż to trochę #!$%@?, wydają niby grę AAA za 350zł która tak naprawdę jest bazą do modowania bo podstawka jest z lekka gówniana.
Krole - @Vamyss: To jest #!$%@? NADgra.

a jeżeli chodzi o Starfielda, to czekam na p...
@Vamyss: taaa rdr2 przebil wiedzmina, wez idz na czarnobialo pomaluj swoj swiat gdzie indziej, wyzej juz kazdy napisał ze kowojow lepszych nikt nie zrobil ale nie mozesz wrzucac wszystkich gier do jednego wora najlepszych gier w kategorii twojego gustu, rdr2 jest bardzo dobry nie ultra wybitny
@Vamyss: w tej grze jest ogrom smaków.

NPC reagujące na pogodę
System polowań
Żywa flora i fauna (walczące jelenie, polujące orły, skaczące w wodzie ryby, śpiące bizony, niektóre gatunki pojawiają się o określonej porze dnia etc)
Gatunki występujące w niskiej temperaturze mają grubsze futra
System polowań
System rybołówstwa
Łapanie koni
System odpoczynku i jedzenia
Upojenie alkoholowe xd
Gra w pokera, Black jacka
Możliwość porywania dla okupu
Kąpiel, fryzury, zarost, stroje

I
@Vamyss: ale zdajesz sobie sprawę że już w GTA SA po za recenzentami to nikt nie zwrócił uwagi na dodanie mechanik? Dalej GTA 4 i to było fiasko. Dodano masę mechanik, fizykę... Wszystko robi wrażenie, a gracze nie docenili, nie chcieli. GTA 5 uproszczone. RDR1 to pochodna GTA 4. RDR2 jest zaskoczeniem, bo w GTA 5 nie trzeba było, a i w VI się nie zanosi. Tymczasem CP2077 gra bez mechanik
@Vamyss: może i się kurczą jaja, ale tam nie ma co robić, jest wielka mapa, cudownie to wygląda, ale jeśli chodzi o rozgrywkę to mała różnorodność. Gra z ogromnym potencjałem, ale nie wykorzystanym w pełni. Dziki zachód a ogranicza się do kilku lokalizacji, i kilku forzm rozgrywki, które są liniowe jak sam #!$%@?. Za zarobione złoto możesz jedynie kupić łach na dupe i żarcie, kilka rodzaji koni.
Era w której ludzie
Cieszę się, że nie tylko ja mam krytyczne podejście do RDR2. Gra była świetna, ale Rockstar strasznie spłyca cały koncept 'open world', do rozgrywki prowadzonej za rączkę. Na pewno zdecydowanie bardziej niż Bethesda czy Ubisoft.