Wpis z mikrobloga

Mireczki, uczę się sam programowania Front Endu i Back endu, głównie pod tworzenie sobie tooli w pracy, bo jestem testerem i takie aplikacje webowe mocno ułatwiają mi pracę. Do tej pory to były bardzo proste aplikacje, statyczne, które tylko wyświetlaja mi jakieś dane, może je pobierają, jakieś elementy zmieniają kolor i to wszystko.

Chciałbym zrobić bardziej skomplikowaną aplikację z zapisywaniem danych, nie jakiś dużych i będą to zarówno stringi jak i cyfry. Oprócz SQL, z którego nigdy nie korzystałem czy są jakieś fajne, proste metody zapisywania danych (jakieś jsony, coś co się łatwo integruje z #vue #flask), tak żeby poziom wejścia był prosty. Raz jak robiłem dla zabawy stronę typu blog to używałem jsona do zapisu postów XD i z niego wczytałem wszystko (postów dużo nie było).

#programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
@Tytyka: możesz skorzystać z firebase od google. Jak wolisz coś innego to monoDB, jak nie chcesz utrzymywać bazy danych możesz użyć mongoAtlas jako daas (data as a service) - 512mb jest tam za free, powinno Ci wystarczyć do małych projektów.
  • Odpowiedz