Wpis z mikrobloga

@SEGATASANSHIRO: ulegasz błędowi poznawczemu. To, że Ty znasz jednego świadczy dosłownie o niczym.
Po prostu nie masz w swoim otoczeniu takich ludzi lub nie wiesz, że ich masz. I to jest jedyny wniosek, jaki można wyciągnąć.
Też mnie to zastanawia, ale pod innym kątem - skąd nagle 6-7 punktów procentowych więcej. Taki przyrost musiałaby spowodować gwałtowna zmiana nastrojów społecznych, a nie mieliśmy wydarzenia na tyle silnego by ją spowodować. Taką zmianę mieliśmy podczas zaostrzenia prawa antyaborcyjnego - co spowodowało wyjście setek tysięcy ludzi na ulice i tąpnięcie w sondażach o jakieś 8% - to taka skala. Zamiast tego dalej mamy drożyznę w sklepach i na stacjach benzynowych, kredyty
@Mezomorfix Dzisiaj zaprezentowali program na konwencji w Tarnowie to po pierwsze. A po drugie - realnie patrząc, ciężko o program skoro jego realizacja będzie i tak blokowana albo przez upartyjniony TK, albo przez Prezydenta. W pierwszej kolejności trzeba wprowadzić praworządność po tych cymbałach z PiSu, a program w koalicji z pozostałymi partiami - TD i Lewicą i tak się rozjeździe bo każdy ma inną wizję.
@Mezomorfix Bo dałeś im łatkę jaką zresztą przypinają w TVP. Ja tam widziałem sporo postulatów wygłoszonych przez liczne grono polityków i nie było to jechanie na ośmiu gwiazdkach, tylko kompleksowy program. Ja wiem że prawicowi publicyści próbują wykreować taki obraz a media najchętniej pokazują krytykę PiSu, ale to nie znaczy że dane ugrupowanie tylko na tym jedzie. Polityka polega także na maksymalizacji szans - a jedną z nich jest zagranie na emocjach
@SEGATASANSHIRO: U mnie w pracy dwóch pissowców. Krew mnie zalewa jak rozmawiają o "polityce". Na każdy argument odpowiada "a w 2015 roku to matka z dzieckiem pracowała i nie miała pieniędzy", "za tuska to też kradli i to więcej", "za pisu ściągneli mafię vatowską"