Wpis z mikrobloga

Mam ochotę się #!$%@?ć XD Ale za chwilę dlaczego.
Już wiem że jest to kopia #lego 1:1 bo można spokojnie układać z oryginalną instrukcją na ich stronie. Niczym się nie różni, jest tylko więcej stron.
W oryginale mamy 3 książki, w tej wersji instrukcja zmniejszona jest do 1 książki, nie ma nic wyciętego itd po prostu rzeczy które są na 2 stronach w oryginale, tu są na 1.
A teraz dlaczego mam chęć to porzucić.
W Pudle mamy 14 worków, oryginał ma 46 i tu jest ten największy minus.
Tracę MNÓSTWO czasu na znalezienie potrzebnych klocków.
W komentarzu wrzucę jak to mniej więcej wygląda.
W instrukcji jest woreczek 3, otwieram 3 a tam w środku jest 9 dodatkowych woreczków, jeszcze jakby to było jakoś w miarę wg kolejności posegregowane to nie. W jednym woreczku są duże klocki, w innym małe, w innym klocki potrzebne do podłogi, w innym sznurki itd więc nie ma innej opcji niż wysypanie wszystkich klocków z 9 woreczków z folii numer 3.
Cały zestaw ma 9000 klocków, podzielcie to na 14 worków... ponad 700 klocków na raz wysypanych na stoliku i weź szukaj jednego małego klocuszka.
Wczoraj w trakcie budowania worka nr 2 się po prostu poddałem po 8 stronach instrukcji XD bo więcej niż połowę czasu straciłem na szukanie potrzebnego malutkiego klocka. Jak ktoś lubi puzzle to to jest dla niego, tam też wysypujesz 3000 sztuk puzzli na raz i się bawisz.
Jeśli masz więcej czasu to możesz sobie pogrupować klocki i wtedy na pewno będzie dużo szybciej się układało.
Muszę wymyślić jakąś taktykę na to bo będę to układał ponad miesiąc.
Rekord Guinnesa to prawie 11h, średnio ludzie układają ten zestaw około 20-24h XD Z takim szukaniem zajmie mi to pewnie i 30.

Kurs $ trochę poszedł w górę, więc Titanic teraz kosztuje 410zł + wysyłka 320zł bo to aż 14 kg klocków, razem 730zł.
Oryginał kosztuje 3200zł.
Jakościowo nie widzę wielkiej różnicy, ogólnie wiem że klocki na stronie Marstoy.net dają radę, teraz będę zamawiał Wall-E bo widzę że oryginał ładnie poszedł w górę (2200zł XD) a podróbka kosztuje 75zł z wysyłką już.
Myślałem jeszcze o tych samochodach typu Ferrari z Technica ale nie ma tak dobrej przebitki więc póki co odpuszczę.

#lepin #titanic #klocki #leppin #zabawki #dzieci #marstoy
MrBeast - Mam ochotę się #!$%@?ć XD Ale za chwilę dlaczego.
Już wiem że jest to kopia...

źródło: 80B8EFAE-1D0B-4826-ABB3-495135E848DB

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@przemek-: U mnie póki co na wszystkie zestawy nie brakowało żadnego klocka, widziałem na reddicie pisali ludzie że jakiegoś klocka zabrakło w jakimś zestawie ale z tego co wiem to wysyłają jak im napiszesz.
  • Odpowiedz
@MrBeast Jeżeli tracisz mnóstwo czasu na znalezienie klocków, to sobie wyobraź, że ludzie kupują instrukcje na rebrickable z listą części. Budowla jest na tyle duża że zamówienie klocków z bricklink idzie od kilku sprzedawców. Patrzysz na instrukcje. Potrzebna jest płytka 2x4 w kolorze niebieskim. Zaglądasz do listy zamówień i sprawdzasz od kogo przyszedł klocek. Otwierasz paczkę i układasz na budowli. Tak przez 500 kroków instrukcji XD Tak na prawdę, to jeżeli poświęcisz
  • Odpowiedz
@MrBeast: Ja to zawsze składałem tak że wszystko wysypać na stół i szukanie konkretnego klocka było częścią zabawy. Jak widzę ludzi co segregują klocki przed składaniem to mnie aż skręca ( ͠° °)
  • Odpowiedz
@przemek- kupiłem chyba już z 4-5 zestawów z Ali, xiaomi, jakieś nonamey, ostatnio lambo sion. Instrukcja tip top, a klocki jak oryginał, wiec nie wiem co ty kupujesz ze się wyrabiają.
  • Odpowiedz
@MrBeast: bez posortowania może być ciężko przy takiej ilości klocków.
W Action były takie tacki za parę złotych które ułatwiają układanie bo rozsypujesz po tych tackach
  • Odpowiedz
@MrBeast: i jak idzie składanie? Jakieś dodatkowe przemyślenia i wnioski? Mocno się biję z myślami czy sobie nie zrobić takiego prezentu, ale jak dotąd mam same zestawy lego i obawiam się tej chińskiej jakości i końcowego efektu. 3200 zł za lego to nie dam.
  • Odpowiedz
  • 1
@krzeminek: Zrobiłem sobie kilka dni przerwy, wczoraj otworzyłem worek 3 i 4 i szło już dużo dużo lepiej.
Zaplanowałem tak że otwieram worek główny
Potem każdy mały woreczek - segreguję klocki by nie szukać ich i jak już otworzę i posegreguję te 7 woreczków to zaczynam działać.
Zdecydowanie przyspieszyło mi to układanie i teraz jest już ok.
Okazało się że jest jeszcze woreczek "0" w którym są 6x8 i większe klocki
  • Odpowiedz
  • 0
@krzeminek: @Kubula11 XD 6 worek, nie mam czasu od kilkunastu dni na układanie... a jak pomyślę o budowie to mi się odechciewa. Nie chodzi o to że to się słabo układa czy coś, po prostu klocków jest ponad 9000 XD
  • Odpowiedz